Венеційська комісія назвала законним посилення української мови в освіті, - Клімкін
Україна виконає рекомендації Венеційської комісії стосовно реалізації закону про освіту, яка готуватиметься в тісному контакті з національними громадами
Про це написав глава МЗС України Павло Клімкін, повідомляє "Європейська правда"
За його словами, Венеційська комісія констатувала, що український закон, будучи рамковим, залишає достатній простір для повноцінного вивчення учнями з національних меншин рідної мови.
Конкретні ж положення й деталі мають бути закріплені в окремому Плані реалізації закону "Про освіту", а потім, якщо необхідно, то і в Законі "Про загальну середню освіту", який зараз розробляється.
"Як і рекомендує комісія, ці положення і документи готуватимуться в тісному контакті з національними громадами" - зазначив Клімкін.
Він також наголосив, що для української сторони все ж надзвичайно важливо, що Венеційська комісія назвала посилення позицій державної української мови в освіті та обов’язковість її вивчення всіма громадянами країни не тільки законними, але й похвальними.
- Нагадаємо, президент Петро Порошенко підписав закон "Про освіту", який розкритикували Угорщина та Румунія через статтю про освіту державною мовою.
- МЗС Угорщини погрожує заблокувати всі майбутні зближення України з ЄС через новий закон про освіту.
- МЗС України направило закон "Про освіту" на експертизу до Венеціанської комісії.
- Венеційська комісія не підтримала закиди Угорщини щодо українського освітнього закону. В ЄС згодні, що освітній закон не порушує угоду про асоціацію.
- Під час засідання Ради асоціації Україна-ЄС Україна гарантувала, що не зменшуватиме наявні права національних меншин, виконуючи мовну норму закону про освіту.
- 8 грудня Венеційська комісія оприлюднила загальні висновки щодо української реформи освіти, яка викликала критику з боку Угорщини. Комісія прийняла рішення, що нерівне ставлення до мов, що не стосуються до офіційних мов ЄС, є "проблематичним". Комісія написала, що вирішити цю проблему допоможе внесення змін у 7-му статтю закону.
- Актуальне
- Важливе