Саакашвілі написав Порошенку листа з проханням помиритися, - ЗМІ
Екс-президент Грузії й лідер партії "Руху нових сил" Міхеїл Саакашвілі написав листа президентові Петру Порошенко на тему припинення протистояння
Про це з посиланням на власні джерела повідомляє Insider.
За словами співрозмовників, таке ж прохання Саакашвілі передав Порошенко й усно, через посла однієї з країн ЄС.
Читайте також: Феєричне затримання Міхеіла Саакашвілі. Все, що відомо
"Через посла ЄС він пропонує зупинити марші і зняти намети в обмін на "деескалацію", - йдеться у повідомленні.
За його словами, причиною зміни риторики Саакашвілі стала загроза його екстрадиції до Грузії.
Інше джерело видання зазначило, що до кінця року повинні завершитися всі суди, що стосуються відмови Саакашвілі в наданні притулку й дозволу на постійне проживання. Співрозмовник також не виключив перегляду рішення міграційної служби, яка дозволила Саакашвілі перебуватиме в Україні до березня 2018 року.
Читайте також: Бійки та сльозогінний газ: Як затримували Саакашвілі. Фоторепортаж
- Нагадаємо, українські правоохоронці затримали Саакашвілі ввечері 8 грудня. Перше затримання, яке вранці 5 грудня проводили оперативники СБУ, виявилося невдалим (прихильники політика витягли його з авто на вулиці Трьохсвятительській у Києві), друга спроба 6 грудня теж була безуспішною (у наметовому містечку сталися сутички з 16 постраждалими, але політика тоді схопити не вдалося).
- ГПУ вважає, що для проведення своїх політичних акцій Саакашвілі отримував фінансування від олігарха-утікача Сергія Курченка, якого вважають "гаманцем" Януковича. Кошти йшли нібито через голову обласного осередку партії "Рух нових сил" на Київщині Северіона Дангадзе. Через нього нібито пройшло вже півмільйона доларів від Курченка, призначених для "захоплення державної влади".
- Дангадзе також затримано - під час його спроби втекти до Росії.
- 11 грудня суд відмовився призначити Саакашвілі запобіжний захід у вигляді домашнього арешту.
- Наразі Генпрокуратура підозрює політика у двох злочинах - ч. 2 ст. 256 (сприяння учасникам злочинних організацій, вчинене службовою особою або повторно), ч. 4 ст. 110-2 (фінансування дій із метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади організованою групою).
- У його справі проходять чотири особи - сам Саакашвілі, Дангадзе, Курченко, а також одна людина з Росії, ім'я якої не називається і яка отримала від ГПУ заочну підозру.
- Також у відомстві обіцяють оприлюднити нову порцію компрометуючих записів про дії Саакашвілі та його спільників. Перед цим були опубліковані аудіо-записи розмов Саакашвілі й Дангадзе з Курченком та його людиною, а також відео передавання коштів від людей олігарха безпосередньо Дангадзе.
- Людина із голосом, схожим на голос Курченка, торгувалася з Саакашвілі та Дангадзе про своє повернення до України, а також Одеський НПЗ, медіахолдинг і футбольний клуб.
- Під час свого виступу на одному з українських телеканалів ввечері 15 грудня Саакашвілі різко змінив свою риторику щодо президента Порошенка, наголосив на необхідності діалогу з ним, а також вирішив зосередитися на боротьбі з "Медведчуками, Ахметовими та іншими олігархами".
- Риторику також змінила політична сила Саакашвілі. Зокрема, в анонсованому на 17 грудня марші "Руху нових сил" за імпічмент, на відміну від попередніх разів, закиди стосуються тільки "влади" в цілому, без згадки прізвища Порошенко.
- Актуальне
- Важливе