live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Учені вперше виявили сліди бактерій в арктичному снігу

Учені вперше виявили сліди життєдіяльності бактерій в арктичному й антарктичному льоду і снігу

Про відкриття і його значення вони розповіли в журналі Journal of The Royal Society Interface.

Раніше вже було встановлено, що бактерії здатні існувати при дуже низьких температурах. Тепер же, вивчивши проби арктичного і антарктичного льоду і снігу, дослідники виявили в них присутність йодметану - газу, що виробляється морськими бактеріями.

При дослідженні рівнів діоксиду вуглецю (одного з парникових газів) в різні періоди часу зазвичай використовуються фрагменти льоду, що утворився в період, який вивчався. Проте якщо в процесі утворення льоду в ньому тривала життєдіяльність бактерій, це повинно було спотворити результати, пояснюють учені. З поправкою на активність бактерій, рівень діоксиду вуглецю в атмосфері раніше міг бути нижчий, ніж передбачалося. А це означає, що діяльність людини сприяє підвищенню рівня CO2 ще сильніше, ніж вважалося раніше.

Проте незважаючи на невтішні висновки, відкриття говорить ще і про те, що бактерії здатні існувати в умовах, які раніше вважалися для них непридатними. Це означає, що слід переглянути свої погляди на те, на яких планетах могло зародитися життя, вважають дослідники.

новини партнерів

13 липня, 2020 понеділок

13 липня, 2020 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати