live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Учені вперше виявили сліди бактерій в арктичному снігу

Учені вперше виявили сліди життєдіяльності бактерій в арктичному й антарктичному льоду і снігу

Про відкриття і його значення вони розповіли в журналі Journal of The Royal Society Interface.

Раніше вже було встановлено, що бактерії здатні існувати при дуже низьких температурах. Тепер же, вивчивши проби арктичного і антарктичного льоду і снігу, дослідники виявили в них присутність йодметану - газу, що виробляється морськими бактеріями.

При дослідженні рівнів діоксиду вуглецю (одного з парникових газів) в різні періоди часу зазвичай використовуються фрагменти льоду, що утворився в період, який вивчався. Проте якщо в процесі утворення льоду в ньому тривала життєдіяльність бактерій, це повинно було спотворити результати, пояснюють учені. З поправкою на активність бактерій, рівень діоксиду вуглецю в атмосфері раніше міг бути нижчий, ніж передбачалося. А це означає, що діяльність людини сприяє підвищенню рівня CO2 ще сильніше, ніж вважалося раніше.

Проте незважаючи на невтішні висновки, відкриття говорить ще і про те, що бактерії здатні існувати в умовах, які раніше вважалися для них непридатними. Це означає, що слід переглянути свої погляди на те, на яких планетах могло зародитися життя, вважають дослідники.

новини партнерів

6 грудня, 2019 п'ятниця

5 грудня, 2019 четвер

6 грудня, 2019 п'ятниця

5 грудня, 2019 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати