Біометричний контроль не торкнеться українців, які проживають у Криму
Українські мобільні пункти біометричного контролю на адмінмежі з анексованим Кримом почнуть повноцінно працювати з 1 січня
Речник Держприкордонслужби Олег Слободян заявив, що перевірка біометричних даних не торкнеться громадян України, які проживають у Криму, повідомляють "Крим.Реалії".
"По той бік адмінмежі перебувають наші громадяни, вони не є суб'єктами дії цього рішення. На півострові можуть перебувати іноземці, які з контрольованої частини України за наявності всіх підстав попрямували до Криму. Тому тут також будуть встановлюватися пристрої для біометричного контролю, але на другій лінії контролю. На першій лінії в обов'язковому порядку перевірка біометричних даних здійснюватися не буде", - зазначив він.
Спікер Держприкордонслужби також нагадав, що паспорти російського зразка з реєстрацією в Криму є недійсними.
"Це не документ, брати його до уваги ми не будемо. Якщо це людина, наприклад, з Москви, яка незаконно потрапила до Криму і буде намагатися потрапити на материкову Україну, то вона порушила законодавство України, оскільки проїхала через закриті пункти пропуску. Такому громадянину ми можемо заборонити в'їзд, він не буде пропущений через адміністративну межу", - додав Слободян.
- Раніше повідомлялося, що на українсько-російському кордоні системою біометричного контролю обладнали 157 пунктів пропуску.
- Біометричний контроль на кордоні з Росією частково запрацює з 27 грудня 2017 року, повідомив радник міністра внутрішніх справ Зорян Шкіряк.
- Актуальне
- Важливе