live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Українська онлайн-реклама: скільки часу ми витрачаємо на перегляд інтернет-оголошень

Дослідницька компанія Gemius оцінила масштаби й ефективність різних форматів реклами, яку демонструють українським користувачам

Про це йдеться на сайті компанії.

Так, тільки за жовтень середньостатистичному інтернет-користувачеві в нашій країні було показано понад 550 рекламних оголошень на персональних комп'ютерах і ноутбуках.

В цілому в українській мережі реклама була показана більше 10 мільярдів разів, з них 56% - inscreen ( у видимій частині екрану) із середньою тривалістю 13,39 секунд.

Видимість реклами на екрані, або ж Viewability - один з ключових параметрів, що визначають ефективність онлайн-реклами.

Двома найбільш поширеними індикаторами, використовуваними для вимірювання viewability, є viewability rate, що показує частку переглядів оголошень, що відображаються користувачу у вікні браузера, і viewability time, тобто середній час, протягом якого реклама була видима.

Читайте також: Продати все. 4 гачки, на які вас чіпляє реклама

У Gemius проаналізували, як відрізняються ці індикатори для відео-, банерної та текстової реклами, а також, які особливості viewability існують в соціальних мережах, на інших веб-сайтах і в пошукових системах.

Середній час viewability по банерній рекламі - найвищий

Банерна реклама в Україні серед аналізованих форматів має найвищі показники viewability за середнім часом, протягом якого реклама перебувала в зоні видимості - 14,12 секунд.

Для банерної реклами в соціальних мережах цей показник становить 14,88 секунд, для інших сайтів - 14,06 секунд. Дані по частці viewability показують, що дві третини (66%) рекламних оголошень в соціальних мережах були видимі, тоді як на інших веб-сайтах частка viewability становить 56%.

Відеореклама

Відеореклама виділяється серед інших форматів за часткою viewability - до 74%. Viewability rate для соціальних мереж становить 84%, для інших сайтів - 73%. Середня тривалість взаємодії з рекламними оголошеннями становить 12,75 секунд; для соціальних мереж - 11,21 секунд, для інших сайтів - 12,88 секунд.

Текстова реклама ефективніша в соціальних мережах

Хоча в цілому тільки 48% текстової реклами були в зоні видимості на екранах користувачів, а тривалість переглядів (9,79 секунд) нижче, ніж по іншим форматам, в соціальних мережах така реклама має вищі показники по індикатору viewability rate, ніж банерна реклама (68 % для текстової реклами в порівнянні з 66% для банерної), а середній час перегляду більше, ніж з відеореклами (11,54 секунд для текстової реклами і 11,21 секунд для відеореклами).

Для текстових оголошень, які відображаються на інших веб-сайтах, ці показники становлять 47% і 10,53 секунд відповідно.

Відзначимо, що для оцінки viewability Gemius використовувала стандарти IAB, згідно з якими оголошення вважається видимим, якщо 50% пікселів розташовані у видимій зоні екрану протягом більше 1 секунди.

У разі відеореклами - 50% пікселів розташовані у видимій зоні екрану протягом більше 2 секунд. В аналіз включені дані за жовтень 2017 року, зібрані серед української інтернет-аудиторії, що використовує настільні комп'ютери і ноутбуки у віці від 14 до 69 років.

Все по темі

новини партнерів

24 січня, 2018 середа

23 січня, 2018 вівторок

24 січня, 2018 середа

23 січня, 2018 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати