live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Стали відомі подробиці конфіскації розікрадених "сім'єю" Януковича коштів

Видання Al Jazeera оприлюднило рішення Краматорського райсуду щодо спецконфіскації розікрадених екс-президентом Віктором Януковичем коштів зі списком причетних до цього компаній і деталями злочинної схеми

Про це йдеться на сайті Al Jazeera, що називає оприлюднений документ судовим рішенням.

У документі йдеться, що Віктор Янукович для розкрадання державної власності та відмивання коштів організував і очолив злочинну організацію в березні 2010 року, залучивши до неї осіб зі свого найближчого оточення, яких призначав на високі державні посади.

Підрозділи злочинної організації були замасковані під діяльність фінансової корпорації. Вони отримали умовні назви "Апарат Курченка Сергія Віталійовича "КСВ", "Апарат Кошеля Андрія Петровича "КАП", "Департамент продажу світлих нафтопродуктів", "Департамент "Лідер-нафта", "Департамент "Облгаз", "Департамент продажу природного газу", "Департамент продажу скрапленого газу" "Департамент "Москва", "Служба безпеки" та інші.

З 2010 по 2014  рік учасники злочинної організації створювали фіктивні підприємства, за допомогою яких відмивали кошти. Загалом було створено понад 400 таких підприємств, як резидентів, так і не резидентів України.

Організацію Януковича звинуватили, зокрема, в розкраданні скрапленого газ, видобутого ПАТ "Укргазвидобування" та ПАТ "Укрнафта" на 2,2 млрд грн, розкраданні коштів НАК "Нафтогаз" на 450 млн грн, розкраданні 787,4 млн грн у НБУ, розкраданні 500 млн грн в АБ "Укргазбанк, понад 2 млрд грн - в ПАТ "Аграрний фонд" тощо. Крім того, шляхом укладення фіктивних угод на придбання бурових установок у НАК "Нафтогаз" було розікрадено ще близько 5 млрд грн.

Загалом у судовому рішенні йдеться про розкрадання лише по цих випадках на суму понад 13,24 млрд грн.

Спираючись на дані слідства, суд ухвалив застосувати спецконфіскацію як грошових коштів у гривнях і доларах, так і облігацій внутрішньої державної позики. Конфісковані кошти перебували на рахунках у "Ощадбанку" та "Приватбанку". Вони були розміщені, зокрема, фірмами Sabulong Trading Limited, Quickpace Limited, Wonderbliss Limited, Baleingate Finance Limited, Kviten Solution Limited, Loricom Holding Group Limited, Katiema Enterprises Limited, Opalcore Limited та іншими.

Водночас підтвердити оригінальність оприлюдненого Al Jazeera документу наразі не видається можливим, оскільки відповідний офіційний документ є засекреченим із огляду на таємницю слідства.

  • Нагадаємо, видання заявило, що очолювана Валерією Гонтаревою компанія Investment Capital Ukraine була причетна до виведення екс-президентом Віктором Януковичем $1,5 млрд.
  • У НБУ заперечили такі звинувачення, заявивши, що під час виконання команією брокерських функцій усі документи і виписки з рахунків у державному банку повністю відповідали вимогам законодавства.

новини партнерів

6 грудня, 2019 п'ятниця

6 грудня, 2019 п'ятниця

5 грудня, 2019 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати