У Генеральному штабі ЗСУ з'явилася Рада резервістів
При Генеральному штабі ЗС України створили Раду резервістів Збройних Сил України, котра опікуватиметься 140 тис. військових, що проходять службу в оперативному резерві
Метою діяльності Ради є забезпечення переходу від обов’язкової служби у резерві до добровільної із підписанням контракту на службу у військовому резерві, інформує Управління зв’язків з громадськістю Збройних Сил України.
"Наша мета - формування добровільного резерву з осіб, які за власним бажанням укладатимуть контракт із командиром своєї бригади, самостійно прибуватимуть на збори і виконуватимуть обов’язки у складі своєї частини", - зазначив начальник відділу впровадження служби в резерві мобілізаційного управління Головного управління персоналу Генерального штабу Збройних Сил України полковник Михайло Щербіна.
На збори залучили резервістів, які представляють бойові бригади всіх видів та окремих родів військ Збройних Сил України. Саме вони і сформували Раду резервістів, яка виконуватиме функції колективного дорадчого органу при Генеральному штабі. Шляхом голосування було обрану голову, заступника та секретаря Ради. Також розпочато роботу з опрацювання відповідного положення Ради, плану роботи на 2018 рік та проекту Закону України щодо соціальних пільг і гарантій резервістам за контрактом.
"Сподіваюся, що наша робота дасть змогу зробити навчальні збори резервістів у складі бригади кращими, більш організованими та злагодженими. Розпочнемо роботу з обробки всіх тих пропозицій, які були висловлені під час зборів. Будемо працювати з юристами та законодавцями, тому що є потреба внесення змін до деяких законів та нормативно-правових актів", - розповів голова Ради резервістів молодший сержант Тарас Ткалич.
Як зазначається, завдяки створенню цієї Ради резервісти зможуть напряму надавати свої пропозиції до керівництва Збройних Сил України, надати допомогу в опрацюванні законодавчих ініціатив та просто просувати саму ідею служби у резерві як досить потужний інструмент посилення обороноспроможності країни.
"Члени Ради резервістів виконуватимуть представницькі функції Ради на місцях, тобто кожен в своїй області. Вони співпрацюватимуть з військовими комісаріатами, з бригадами та самими резервістами", - наголосив заступник голови Ради резервістів молодший лейтенант Мирослав Гай.
Передбачається, що в подальшому Рада резервістів буде збиратися щоквартально.
- В особливий період, котрий нині триває в Україні, служба в резерві є обов'язковою. У майбутньому вона має стати добровільною.
- Актуальне
- Важливе