Нацбанк пояснив, коли гривня перестане коливатися
У Національному банку запевняють, що дія тимчасових чинників на початку року на курс гривні може бути нівельована протягом решти року
Про це повідомляє прес-служба НБУ.
Національний банк підкреслює, що дія тимчасових факторів на початку року може бути нівельована протягом решти року завдяки сприятливому впливу фундаментальних факторів, у тому числі зовнішньої цінової кон'юнктури для товарів вітчизняного експорту, як це було у 2017 році.
Так, минулий рік Україна завершила з обмінним курсом на рівні, який приблизно дорівнював курсу на початок року, - курс гривні девальвував за минулий рік лише на 3% попри окремі періоди посилених коливань.
У НБУ зазначають, що після переходу України на плаваючий обмінний курс гривні у 2015 році на валютному ринку спостерігається певна сезонність. Вже третій рік поспіль в перші місяці року зростає попит на валюту, зокрема з боку імпортерів, які формують запаси товарів на новий рік, і водночас знижуються її надходження, зокрема з боку аграріїв, які зазвичай протягом року забезпечують близько половини пропозиції валюти на міжбанківському ринку. Як наслідок, на початку кожного року тимчасово посилюється девальваційний тиск на курс гривні.
Читайте також. У Нацбанку пояснили пришвидшення інфляції. Інфографіка
Для пом'якшення впливу цих чинників Національний банк продовжує зберігати присутність на міжбанківському валютному ринку. З початку 2018 року НБУ здійснив продаж іноземної валюти на суму $53,5 млн, щоб запобігти надмірним коливанням обмінного курсу гривні. Міжнародні резерви становлять $18,8 млрд на початок січня.
- Раніше прем'єр-міністр Володимир Гройсман назвав послаблення курсу гривні "сезонним" і заявив, що очікує стабілізації нацвалюти.
- У НБУ заявили, що падіння курсу гривні зумовлене сезонним зростанням попиту на валюту з боку імпортерів, які формують запаси товарів на рік, і зниженням її надходження від аграріїв.
- Актуальне
- Важливе