live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

У ПриватБанку часів Коломойського та Боголюбова "накрутили" махінацій на $5,5 млрд. Розслідування Kroll


фото: REUTERS
"ПриватБанку" завдали збитків на щонайменше $5,5 млрд внаслідок масштабних та скоординованих шахрайських дій як мінімум протягом десяти років до націоналізації

Про це йдеться в результатах незалежного розслідування компанії Kroll, передає прес-служба Нацбанку.

У НБУ представили кілька ключових висновків розслідування компанії.

Зазначається, що кредитні кошти були використані для придбання активів та фінансування бізнесу в Україні та за кордоном на користь екс-акціонерів та груп афілійованих з ними осіб.

Механізми, які використовувалися для маскування джерел та реального призначення кредитів, мають характерні риси скоординованої схеми відмивання грошових коштів. Як зазначають в Kroll, широке використання офшорних компаній спеціального призначення свідчать про спроби приховати справжнє призначення коштів від регуляторів.

На думку аудиторів, центральним елементом організованої махінації з кредитним портфелем та виведенням коштів була тіньова банківська структура всередині "ПриватБанку".

Ця секретна структура забезпечувала проведення платежів та сприяла руху коштів за сотнями кредитних договорів на мільярди доларів в інтересах осіб, пов'язаних з колишніми акціонерами та групами афілійованих з ними осіб. До цієї тіньової банківської структури були залучені сотні працівників "ПриватБанк".

Тіньова банківська структура управляла корпоративним кредитним портфелем пов'язаних осіб. Під її контролем надавалися нові кредити, які зазвичай використовувались для погашення основної суми та відсотків за існуючими кредитами пов'язаних осіб (циклічне перекредитування).

Банк залучав кошти українських та закордонних вкладників для підтримки схеми циклічного перекредитування.

Для того, щоб якомога довше приховувати значний ризик, який виник при кредитуванні пов'язаних осіб, "ПриватБанк" неодноразово надавав неправдиву інформацію щодо свого фінансового стану.

До націоналізації у грудні 2016 року понад 95% корпоративного кредитного портфеля було надано сторонам, пов'язаним з колишніми акціонерами та групами афілійованих з ними осіб.

Наприкінці 2016 року 75% кредитного портфеля було консолідовано у кредити 36 позичальникам, пов'язаним з колишніми акціонерами та групами афілійованих з ними осіб. Більшість із них не погашаються та є простроченими, що призвело до збитків банку щонайменше в $5,5 млрд.

У Нацбанку зазначають, що розслідування Kroll підтвердили їх попередні висновки.

Довідка: 

Розслідування Kroll відповідає зобов'язанням України перед МВФ, передбачених у Меморандумі, "проведення економічного розслідування операцій ПАТ "ПриватБанк" для визначення, чи мали місце правопорушення або погана банківська практика у період до його націоналізації".

Компанія Kroll заснована у 1972 році, штаб-квартира розташована у Нью-Йорку.

З часу фінансової кризи 2007 року банки, уряди та фінансові установи все частіше користуються послугами компанії Kroll, щоб розслідувати випадки шахрайства, хабарництва та корупції.

Читайте також: Хто такий новий очільник Приватбанку: Знавець мов та боєць айкідо

новини партнерів

‡агрузка...

19 жовтня, 2019 субота

18 жовтня, 2019 п'ятниця

19 жовтня, 2019 субота

18 жовтня, 2019 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати