Коломойський намагається повернути "ПриватБанк", - НБУ
Ігор Коломойський оскаржує в суді рішення про визнання "ПриватБанку" неплатоспроможним та його націоналізації
Про це заявила заступник глави Національного банку Катерина Рожкова в інтерв'ю Finbalance.
"Позов - про оскарження визнання неплатоспроможним "ПриватБанку" і націоналізації. У позовній заяві Коломойський писав про рейдерство з боку держави. Як можна сподіватися на успіх у реструктуризації інсайдерських кредитів, якщо екс-власник банку, незважаючи на те, що є листи з його зобов'язаннями, йде в суд, подає позов про визнання протиправним рішення НБУ про визнання банку неплатоспроможним?", - розповіла Рожкова.
Заступниця голови НБУ нагадала, що закон про систему гарантування, де передбачена націоналізація, містить норму про те, що попередній власник акцій банку не має права вимагати від інвестора (тобто держави) відшкодування збитків, понесених в результаті придбання новим інвестором акцій банку.
"Тобто за законом не має права вимагати відшкодування. Інше питання - наші суди. У нас судді дуже люблять одягати на себе мантію судді Конституційного Суду і трактувати закони. Тут питання", - зазначила Рожкова.
Заступниця голови НБУ також підкреслила, що держава не могла відкладати націоналізацію "ПриватБанку", оскільки він міг припинити операційну діяльність.
"У них не було ліквідності. Вони протягом дня накопичували ліквідність від клієнтів, які отримували вхідні платежі на свої рахунки в банку, а потім великим пакетом випускали дрібні платежі через СЕП. Це вже говорить, що в банку ліквідності не було. День-два - і все", - повідомила вона.
- Як повідомлялося, Ігор Коломойський звернувся до Печерського районного суду столиці з проханням розірвати договір поруки з Нацбанком за боргами "ПриватБанку".
- Після націоналізації "ПриватБанку" держава вклала у фінустанову суму, еквівалентну 5% ВВП.
- За даними аудиту, про який повідомив Bloomberg, 99,4% корпоративного кредитного портфеля "ПриватБанку" на кінець 2016 року складали позики, видані пов'язаним з колишніми акціонерами компаніями.
- Актуальне
- Важливе