live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

99% кредитів "ПриватБанку" видали фірмам Коломойського, - Bloomberg про дані аудиту

99,4% корпоративного кредитного портфеля "ПриватБанку" на кінець 2016 року складали позики, видані пов'язаним з колишніми акціонерами компаніям

Про це повідомляє Bloomberg з посиланням на аудиторський звіт компанії EY.

Згідно із звітом, 164 з проаналізованих аудиторами 168 позичальників, знаходяться в дефолті, а рівень обслуговування кредитів після націоналізації банку погіршав.

EY також вказує на недостатність інструментів для адекватного контролю над кредитними ризиками банку, а також відмічає, що "відсутність конструктивного діалогу з попередніми власниками посилює невизначеність щодо якості кредитного портфеля".

За даними джерел в Нацбанку України, Кабмін вже на поточному тижні повинен затвердити додаткову капіталізацію ПриватБанку на очікувану суму 38,5 млрд грн.

Співрозмовник агентства в НБУ також повідомив, що Україна розглядає можливість заборонити компанії PwC, яка перевіряла звітність ПриватБанку з 2007 по 2015 рік, проводити аудити.

Як уточнює Finbalance, згідно річної звітності ПриватБанку, перевіреної аудиторами EY, об'єм інсайдерських кредитів в портфелі банку оцінений в 9,98 млрд грн, що складає менш 6% портфеля корпоративних кредитів банку.

Співрозмовник видання пояснив, що в річному звіті банку об'єм кредитів пов'язаним особам класифікований за міжнародними стандартами фінзвітності, які у результаті не охоплюють багато варіантів інсайдерських операцій.

Проте відповідно до класифікації операцій за критеріями української нормативної бази, відповідний діапазон операцій ширший. На підставі цих критеріїв аудитори EY підготували ще один звіт - у рамках due diligence (документ почав готуватися ще восени минулого року перед націоналізацією ПриватБанку, і згідно з цим звітом, EY оцінила долю інсайдерських кредитів на рівні 99,4% корпоративного портфеля.

"У Великій четвірці аудиторів в подібних делікатних питаннях має місце цехова солідарність. Не могли EY прямо спростувати висновки PwC. Крім того, не виключено, що для обережності вони обрали позицію "ні вашим, ні нашим", - відмітив співрозмовник видання.

новини партнерів

9 липня, 2020 четвер

9 липня, 2020 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати