live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

На супутнику Сатурна виявили рівень моря "як на Землі"

Дослідження, засноване на даних космічного апарату NASA Cassini, показує, що Земля і Титан (супутник Сатурна) досить схожі

Про це йдеться на сайті NASA.

Титан - найбільший супутник Сатурна, і другий (після Ганімеда) за величиною супутник у Сонячній системі. Як показали спостереження астрономів, на його поверхні є гори і численні озера і моря, що робить Титан єдиним, крім Землі, космічним тілом в Сонячній системі, у якого на поверхні є рідина.

Як показали дані апарату "Кассіні", хімічний склад рідини на Титані помітно відрізняється від складу води в земних водоймах: озера і моря супутника складаються, в основному, з етану (76-79%), пропану (7-8%) і метану ( 5-10%).

Незважаючи на таку відмінність, астрономам вдалося виявити і велику схожість морів на Титані і Землі. Проаналізувавши дані, отримані радарних приладом зонда "Кассіні" за кілька місяців до того, як космічний апарат згорів в атмосфері Сатурна, вчені виявили, що три моря на Титані (Лігеі, Кракена і Пунга) мають загальну еквіпотенціальну поверхнею.

Це означає, що вони утворюють загальний рівень моря, як це роблять моря і океани Землі. І відбувається це тому, що є рідинне сполучення між ними або через підповерхневий шар, або за допомогою каналів, що з'єднують моря.

Також вчені виявили, що більш дрібні резервуари - озера на Титані - також сполучаються між собою під поверхнею і мають загальний для всіх обсяг рідини. До такого відкриття привів аналіз розташування висохлих озер на Титані, всі з яких розташовувалися вище за рівнем, ніж заповнені рідиною озера.

"Ми не бачимо жодних порожніх озер, які знаходяться нижче заповнених озер, тому що, якщо вони будуть знаходитися нижче цього рівня, вони будуть заповнені. Це говорить про те, що під поверхнею є канали, і озера поєднані одне з одним" - кажуть автори роботи.

В ході дослідження вчені звернули увагу ще на одну особливість озер Титана. Більшість з них розташовані в глибоких котлованах, і це виглядає, за словами вчених, "як ніби ви взяли різак для печива і вирізали отвори на поверхні Титана".

Мається на увазі, що в поверхню Титана ніби втиснули гігантську форму і вийняли грунт, залишивши величезний котлован під озеро. Озера оточені високими хребтами і своєю будовою нагадують карстові печери на Землі.

Читайте також: NASA спалило апарат, який докорінно змінив знання людства про Сатурн. Що треба знати про легендарний "Кассіні"

  • Найбільший в історії космічний телескоп Webb планують запустити вже у 2019 році. Він майже втричі більший та потужніший за знаменитий телескоп Hubble.
  • Вчені знайшли на Марсі колосальні запаси води. Раніше його не помічали - він знаходився глибоко під грунтом, а зараз вийшов на поверхню планети внаслідок ерозійних процесів.
  • Дізнайтесь, як це - летіти крізь Туманність Оріона. Астрономи і фахівці з візуалізації NASA скомбінували дані з космічних телескопів Hubble і Spitzer (видимий і інфрачервоний діапазони) і створили відео такого польоту.
  • Американське аерокосмічне агентство (NASA) оприлюднило відео, у якому зібрало найбільш популярні знімки минулого року.
  • Вчені думають, що життя на Марсі можливе, але лише глибоко під поверхнею грунту.

 

новини партнерів

21 січня, 2019 понеділок

21 січня, 2019 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати