live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Фітнес-трекери "видали" розташування секретних баз США. Як так сталося

Розробник програми для фітнесу Strava опублікував велику карту даних з маршрутами користувачів по всьому світу. Виявилося, що за допомогою цієї інформації легко можна відстежити місце розташування секретних військових баз США, розташованих в Сирії, Афганістані та інших країнах

Про це пише The Verge.

Солдати, які тренуються на цих базах, регулярно здійснювали пробіжки по одним і тим маршрутам, використовуючи програму Strava.

Strava вважається в США одним з найбільш популярних додатків для відстеження фітнес-досягнень. За допомогою GPS на смартфоні програма відстежує маршрути пробіжок, велопрогулянок та інших занять спортсменів і фіксує їх показники.

У листопаді минулого року компанія вирішила поділитися агрегованими даними. Strava опублікувала в мережі детальну теплову карту маршрутів користувачів додатка по всьому світу. У ній враховувався мільярд тренувань і пробіжок і близько 3 трлн різних параметрів GPS. При цьому враховувалися відомості як зі смартфонів, так і з популярних фітнес-трекерів, які були синхронізовані з додатком.

Майже через два місяці в даних виявилася цікава закономірність. Спеціаліст по дослідженню конфліктів Натан Рузера в своєму мікроблозі в Twitter звернув увагу, що деякі маршрути за межами США проклали американські солдати.

Повторювані шляхи пробіжок, фіксовані додатком Strava, виявилися зосереджені в досить несподіваних місцях. Наприклад, у віддалених регіонах Афганістану, Джібуті і Сирії, в яких не бувають американські туристи.

По карті легко відстежується маршрут переміщення солдатів, а також можливе місце розташування військових баз. При збільшенні карти можна навіть прикинути приблизне розташування окремих корпусів бази. При цьому навіть супутникові зображення в Google Maps і Apple Maps не дають такої детальної інформації.

Великі дані Strava видають конфіденційні відомості про бази в тому числі і на території США. Карта в районі військової бази "Зона 51" в США відображає маршрут велосипедиста, який, мабуть, проживає на цій території.

На Фолклендських островах можна відстежити пересування британських солдатів. Крім того, на карті простежуються військові частини, місце розташування яких зберігалося в таємниці. Полковник ВПС США Джон Томас заявив в інтерв'ю The Washington Post, що військові вже оцінюють ризики, викликані публікацією карт Strava.

Як повідомляє The Verge, військовим на службі в останні роки забороняють проносити електронні пристрої на засекречену територію. Так, влітку 2016 року американським солдатам не дозволили встановлювати на видані державою смартфони гру Pokémon GO. Також військовим рекомендували з обережністю користуватися мобільними додатками, які фіксують розташування користувача.

Читайте також: Купи собі нишпорку. Як гаджети стали занадто розумними

новини партнерів

22 липня, 2018 неділя

21 липня, 2018 субота

22 липня, 2018 неділя

21 липня, 2018 субота

20 липня, 2018 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати