//
live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Фітнес-трекери "видали" розташування секретних баз США. Як так сталося

Розробник програми для фітнесу Strava опублікував велику карту даних з маршрутами користувачів по всьому світу. Виявилося, що за допомогою цієї інформації легко можна відстежити місце розташування секретних військових баз США, розташованих в Сирії, Афганістані та інших країнах

Про це пише The Verge.

Солдати, які тренуються на цих базах, регулярно здійснювали пробіжки по одним і тим маршрутам, використовуючи програму Strava.

Strava вважається в США одним з найбільш популярних додатків для відстеження фітнес-досягнень. За допомогою GPS на смартфоні програма відстежує маршрути пробіжок, велопрогулянок та інших занять спортсменів і фіксує їх показники.

У листопаді минулого року компанія вирішила поділитися агрегованими даними. Strava опублікувала в мережі детальну теплову карту маршрутів користувачів додатка по всьому світу. У ній враховувався мільярд тренувань і пробіжок і близько 3 трлн різних параметрів GPS. При цьому враховувалися відомості як зі смартфонів, так і з популярних фітнес-трекерів, які були синхронізовані з додатком.

Майже через два місяці в даних виявилася цікава закономірність. Спеціаліст по дослідженню конфліктів Натан Рузера в своєму мікроблозі в Twitter звернув увагу, що деякі маршрути за межами США проклали американські солдати.

Повторювані шляхи пробіжок, фіксовані додатком Strava, виявилися зосереджені в досить несподіваних місцях. Наприклад, у віддалених регіонах Афганістану, Джібуті і Сирії, в яких не бувають американські туристи.

По карті легко відстежується маршрут переміщення солдатів, а також можливе місце розташування військових баз. При збільшенні карти можна навіть прикинути приблизне розташування окремих корпусів бази. При цьому навіть супутникові зображення в Google Maps і Apple Maps не дають такої детальної інформації.

Великі дані Strava видають конфіденційні відомості про бази в тому числі і на території США. Карта в районі військової бази "Зона 51" в США відображає маршрут велосипедиста, який, мабуть, проживає на цій території.

На Фолклендських островах можна відстежити пересування британських солдатів. Крім того, на карті простежуються військові частини, місце розташування яких зберігалося в таємниці. Полковник ВПС США Джон Томас заявив в інтерв'ю The Washington Post, що військові вже оцінюють ризики, викликані публікацією карт Strava.

Як повідомляє The Verge, військовим на службі в останні роки забороняють проносити електронні пристрої на засекречену територію. Так, влітку 2016 року американським солдатам не дозволили встановлювати на видані державою смартфони гру Pokémon GO. Також військовим рекомендували з обережністю користуватися мобільними додатками, які фіксують розташування користувача.

Читайте також: Купи собі нишпорку. Як гаджети стали занадто розумними

новини партнерів

‡агрузка...

22 квітня, 2019 понеділок

22 квітня, 2019 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати