live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

У 2018-му люди проведуть в мережі мільярд років, - дослідження

За 2017 рік доступ до інтернету отримали 250 млн людей і кількість інтернет-користувачів вперше в історії перевищила 4 мільярди. Вчені порахували, скільки часу і як люди проводять в інтернеті

The Next Web проаналізував дослідження 2017 року і склав список найцікавіших трендів, які характеризують користувачів інтернету.

1. Мільярд років

За цей рік збільшилася не тільки кількість користувачів, але і час, проведений онлайн. За останніми даними GlobalWebIndex, в середньому люди так чи інакше користуються інтернетом по 6 годин на день - це третина (а для когось і половина) від усього часу, яку людину проводить не уві сні. Якщо скласти всі ці години разом, то в 2018 році 4 мільярди чоловік проведуть онлайн мільярд років.

2. Поширення майбутнього

Очевидно, що доступ до інтернету розподілений по планеті нерівномірно. Як і раніше не так просто бути весь час онлайн в Центральній Африці і Південній Азії. Але в 2018 ситуація почне докорінно змінюватися. Інтернет стає доступнішим навіть в цих регіонах, і в Африці кількість користувачів щороку зростає на 20%.

У Малі спостерігається шестиразове зростання в порівнянні з січнем 2017 року. А в Беніні, Сьєрра-Леоне, Нігерії і Мозамбіці кількість інтернет-користувачів подвоїлася за той же період.

Але це не історія про "ще один мільярд". Доступ до інтернету дозволить країнам третього світу отримати необмежений доступ до ресурсів таких компаній, як Google, Facebook, Alibaba і Tencent.

Вони, в свою чергу, будуть створювати продукти з урахуванням вимог своїх нових користувачів. Об'єднання всього світу в єдину мережу підштовхне розвиток інтернету ще сильніше, що в кінцевому підсумку вплине абсолютно на всіх.

3. Мобільне з'єднання

Дві третини населення Землі користуються мобільними пристроями. У більшості випадків - смартфонами. Кількість унікальних користувачів мобільних пристроїв щорічно зростає на 4%, хоча в Центральній Африці ними володіє менше половини населення.

Заходити в інтернет в усьому світі тепер теж воліють за допомогою смартфонів - вони генерують більше трафіку, ніж всі інші пристрої разом узяті.

Причому люди в 7 разів частіше використовують мобільні додатки, ніж веб-браузери. За даними Facebook, всього 5% зареєстрованих користувачів не заходять в соцмережу за допомогою мобільних пристроїв.

4. Одинадцять нових користувачів в секунду

За останній рік мільйон людей щодня вперше в житті реєструвалося в соцмережах. Це означає, кожну секунду додавалося 11 нових користувачів.

У 2017 році кількість людей, зареєстрованих в соціальних мережах по всьому світу, зросла на 13%, досягнувши показника у 3,2 млрд. Центральна і Південна Азія поставили рекорд - там зростання показало 90 і 33% відповідно. У Саудівській Аравії стало на 32% більше користувачів соцмереж, в Індії - на 31%.

При цьому, до соціальних мереж приєднуються і люди похилого віку. Тільки на Facebook за останні 12 місяців стало на 20% більше пенсіонерів у віці старше 65 років. Підлітки в цьому плані поки відстають: користувачів у віці від 13 до 17 років стало всього на 5% більше.

А ось жінок з таких країн, як Центральна Африка, Близький Схід і Південна Азія, в соцмережах як і раніше катастрофічно мало.

5. Філіппіни випереджають всіх

За кількістю часу, проведеного в соцмережах, весь світ випереджають жителі Філіппін - середньому вони витрачають на це чотири години щодня. Далі з невеликим відривом йдуть Бразилія, Індонезія, Таїланд і Аргентина. На останньому місці, як не дивно, Японія - там в соцмережах сидять в середньому лише по 48 хвилин в день.

6. Facebook домінує

Для Марка Цукерберга це був черговий вдалий рік. Facebook і раніше домінує в усьому світі. Кількість користувачів збільшилася на 15% і досягло 2,17 млрд. На другому місці - YouTube c 1,5 млрд користувачами, слідом WhatsApp - 1,3 млрд. Цей месенджер широко поширений в 128 країнах світу, а кількість користувачів щороку зростає на 30% .

Instagram зі своїми 800 млн користувачами хоч і поступається Facebook в цілому, але тільки за 2017 рік кількість його користувачів збільшилася на третину.

Географія Instagram охоплює вже 230 країн. У топ-25 також увійшли ВКонтакті (97 млн ​​зареєстрованих користувачів) і Telegram (100 млн).

7. Швидкість мобільного інтернету 

У всьому світі швидкість мобільного інтернет-з'єднання зростає з кожним роком. Згідно зі звітом GSMA Intelligence, в 60% країн мобільний інтернет можна вважати "широкосмуговим". Звичайно, швидкість сильно різниться в залежності від країни.

У Норвегії середня швидкість мобільного інтернету - 60 Мбіт / с. Середня швидкість в Нідерландах, Сінгапурі, ОАЕ, на Мальті і в Ісландії - 50 Мбіт / с. А ось в Україні найповільніший мобільний інтернет з усіх держав, що брали участь в дослідженні - 8,1 Мбіт / с.

новини партнерів

31 травня, 2020 неділя

30 травня, 2020 субота

31 травня, 2020 неділя

30 травня, 2020 субота

29 травня, 2020 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати