live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Китайські вчені виростили дітям нові вуха

Китайські медики виростили нові вуха п'ятьом дітям, які народилися з мікротією - вродженою недорозвиненістю вушних раковин, застосувавши технологію тривимірного біодруку хрящових клітин

Про це повідомляє 3ders.

Мікротія, яка зустрічається в одного з 5000 людей - вроджена недорозвиненість вушної раковини, частіше зустрічається у азіатів і американських індіанців і зазвичай вражає праве вухо, призводячи до втрати слуху.

Виправити цей дефект можна за допомогою пластичної хірургії, взявши за основу хрящ ребра або виліпивши раковину з пластика.

null

Однак, китайські фахівці вирішили застосувати нетрадиційний підхід. За допомогою комп'ютерної томографії і 3D-друку вони створили біорозкладний каркас, який ідеально збігається з тривимірною структурою здорового вуха.

Кожен каркас було надруковано на принтері Spectrum Z510, потім було виконано кілька відливних форм для біоматеріалу.

null

Всередину кожної форми помістили живі клітини, взяті з уражених мікротією вух пацієнтів - хондроцити. Процес зростання тривав 3 місяці. Після того як кожен каркас прийняв характерну форму вуха хворого, їх пересадили пацієнтам.

null

Результат можна вважати здебільшого успішним. У чотирьох з п'яти дітей з'явилися ознаки формування чіткого хряща через півроку, у трьох форма і розмір нової вушної раковини збіглися зі здоровими вухами.

У двох, на жаль, сталася легка деформація - процес не можна вважати відпрацьованим і повністю безпечним. Проте, визнаючи необхідність подальших досліджень в цьому напрямку, китайські вчені налаштовані оптимістично. "В цілому, ми виявилися здатні розробити, виготовити і відновити унікальні вушні раковини", - кажуть вони.

Читайте також: Люди не стануть сильнішими і не будуть жити довше. Вчені пояснюють, чому наш вид досяг межі розвитку

 

новини партнерів

24 квітня, 2018 вівторок

23 квітня, 2018 понеділок

24 квітня, 2018 вівторок

23 квітня, 2018 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати