live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Для прискорення децентралізації в Україні треба ухвалити 17 законів. Пояснення представника Німеччини

Україна успішно проводить реформу децентралізації, однак для прискорення процесу слід ще до літа ухвалити пакет з 17 законів

Про це заявив спеціальний посланник уряду Німеччини з питань реформ у галузях урядування та децентралізації в Україні Ґеорг Мільбрадт, повідомляє "Укрінформ".

Він привітав Україну з успіхом у справі децентралізації, втім цей процес необхідно просувати далі. Адже в країні, за його словами, є третина районів, де не створено жодної об’єднаної територіальної громади.

Мільбрадт вказав, що його завдання полягає у тому, щоб визначити, які потрібні закони, щоб цей процес просувався далі. Наразі є список із 17 законопроектів, які необхідно ухвалити для цього. Йдеться про три основні сфери.

Читайте також: Вибори в об'єднаних територіальних громадах. Що це і для чого потрібно

"Перша - це закони, які відповідають за прискорення та спрощення процесу об’єднання. Наразі ще є адміністративні перепони, які потрібно долати. Друга група законів - це закони, які дають переваги ОТГ, щоб стимулювати громади до добровільного об’єднання. Третя частина - це наслідки, які витікають з нового побудування на місцях для державного розвитку", - наголосив Мільбрадт.

Наразі усі необхідні законопроекти вже подані до Верховної Ради, за винятком “Про засади адміністративно-територіального устрою”, який має ще бути розроблений урядом.

  • Зазначимо, уряд готовий вже з лютого 2018 року розпочати процес передачі землі поза межами населених пунктів у власність об'єднаним територіальним громадам. 

новини партнерів

22 липня, 2018 неділя

21 липня, 2018 субота

22 липня, 2018 неділя

21 липня, 2018 субота

20 липня, 2018 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати