Керівники трьох розвідслужб Росії нещодавно їздили до США, - ЗМІ
Директори трьох головних розвідувальних служб Росії нещодавно їздили до столиці США на тлі загострення напруженості у російсько-американських відносинах
Про це свідчать повідомлення засобів інформації і заяви посадовців протягом останніх днів, пише "Радіо Свобода".
Напередодні, 30 січня, посол Росії в США підтвердив, що на консультації щодо проблеми тероризму й інших питань до США їздив директор Служби зовнішньої розвідки Росії Сергій Наришкін, який перебуває під санкціями Сполучених Штатів.
Водночас про поїздки ще двох російських високопосадовців - директора Федеральної служби безпеки Росії Олександра Бортнікова і керівника Головного управління розвідки Генштабу Збройних сил Росії Ігоря Коробова - досі не було відомо.
31 січня видання The Washington Post повідомило, що Бортніков і Коробов приїжджали до США минулого тижня і що керівник ФСБ зустрівся з директором ЦРУ Майком Помпео, як і Наришкін.
Про зустрічі Коробова наразі подробиці не відомі.
В інтерв’ю російській радіостанції "Ехо Москви" 30 січня американський посол у США Джон Гантсман повідомив, що Помпео дійсно зустрічався з керівниками російських розвідслужб, але він не уточнив, де відбувалася ця зустріч чи хто брав у ній участь.
Речник російського посольства у Вашингтоні наразі не відповів на прохання прокоментувати ситуацію. У ЦРУ "Радіо Свобода" відмовилися надати деталі про зустрічі свого керівника.
Помпео 29 січня в інтерв’ю британській медіакомпанії "Бі-бі-сі" заявив, що американські й російські розвідувальні установи співпрацювали, але додав, що Росія далі вважається супротивником.
Директори ЦРУ регулярно зустрічаються і ведуть переговори з російськими колегами з різних питань. Але колишні працівники спецслужби США заявили, що присутність всіх трьох російських посадовців у Вашингтоні одночасно і при цьому під час розслідування можливого втручання Росії в президентську кампанію США 2016 року є "дуже незвичною".
"Я не можу пригадати такого за останні 15 років", - заявив колишній голова місії ЦРУ в Москві Стівен Голл.
Ці візити відбулися за кілька днів до того, як адміністрація президента США Дональда Трампа оголосила нові дії проти Росії, згідно із законом, ухваленим у Конгресі одноголосно минулого літа.
- Нагадаємо, 30 січня Міністерство фінансів США опублікувало "Кремлівську доповідь", у якій названі імена 210 найближчих до президента Росії Володимира Путіна російських чиновників та олігархів.
- Російські політики з оточення Путіна відреагували на внесення їх до списку.
- Всі російські олігархи зі "списку Путіна" є у рейтингу Forbes. ЗМІ підрахували їхні статки.
- Як розповів глава Мін'юсту Павло Петренко, такі дії США - останнє попередження Росії. Понад те, США можуть без додаткового попередження вводити весь спектр санкцій і обмежень проти компаній та фізичних осіб.
- Один з консультантів "Кремлівського списку" стверджує, що укладений американськими урядовими агентствами документ несподівано замінив високопоставлений чиновник із адміністрації президента США.
- Актуальне
- Важливе