live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

У МВС пояснили, чи законними є "Національні дружини"

Люди, які хочуть займатися охороною громадського порядку, мають спочатку прийти до поліції, скласти спільно з ними статут організації, зареєструвати його і відтоді вони починають діяти за територіальним принципом

Про це у програмі "Політклуб з Віталієм Портниковим" на Еспресо.TV розповів радник міністра внутрішніх справ Іван Варченко.

"Щодо "Національних дружин", то на сьогоднішній день ми можемо обговорювати лише ідею. Поки що ми не бачимо дій громадської організації, яка хоче допомагати з охороною громадського порядку. Для того, щоб ці дії були законними, ця організація має діяти відповідно до закону. Люди, які хочуть займатися охороною громадського порядку, мають спочатку прийти до поліції, скласти спільно з ними статут громадської організації, зареєструвати його і відтоді вони починають діяти за територіальним принципом. Наразі я бачу кілька моментів, які можна назвати декларацією принципів. Далі будемо дивитися", - сказав Варченко.

За його словами, ще до Революції Гідності в Україні було зареєстровано понад 15 тисяч громадських організацій, які могли надавати допомогу правоохоронним органам.

"Після Революції Гідності їх створили ще тисячі, або може десятки тисяч. Така організація створюється за територіальним принципом, вона може бути в будь-якому селі", - додав радник міністра.

  • У неділю, 28 січня, політична партія “Національний корпус” влаштувала публічне прийняття присяги учасниками громадської організації “Національних дружин”, які мають здійснювати патрулювання вулиць та протидіяти незаконним нарко- та алкопритонам. У Києві присягу прийняли близько 600 учасників.
  • Законодавство України дозволяє створення громадських організацій, але їхні дії повинні бути скоординовані з правоохоронними органами, вважають у МВС.

новини партнерів

13 грудня, 2018 четвер

13 грудня, 2018 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати