live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Міцніша за сталь та титан. Вчені створили деревину, здатну замінити найпотужніші сплави

Інженери з Університету штату Меріленд знайшли спосіб більш ніж у 10 разів збільшити міцність і жорсткість деревини. Отриманий матеріал міцніше, ніж деякі сплави титану

 Про розробку розповідає Science Daily.

Згідно з дослідженням, новий спосіб обробки деревини робить її в 10 разів більш жорсткою і в 12 разів міцнішою. У підсумку виходить матеріал, який настільки міцний і довговічний, що може стати конкурентом сталі і навіть титанових сплавів. При цьому супердеревина набагато легша і їй можна надати будь-яку форму.

Щоб додати деревині нові властивості, її піддали спеціальному процесу обробки. В результаті рівень лігніну - природного клею, що з'єднує клітини - ставав оптимальним, що забезпечило видатні механічні властивості.

В ході перевірки можливостей нового матеріалу його порівняли з натуральною деревиною. Кулі, випущені в ході експерименту, пройшли крізь звичайне дерево, але були частково зупинені супердеревиною.

У нового матеріалу величезний спектр можливих застосувань, в першу чергу, для створення легких і міцних конструкцій.

Його можна використовувати всюди, де сьогодні застосовується сталь: в автомобілях, літаках і будівлях. Дослідники підкреслюють, що створений ними метод обробки простий і підходить для різноманітних порід дерев.

Звідси випливає, що відкриття має і природоохоронне значення: воно дозволить замінити повільно зростаючі породи дерев з щільною деревиною, наприклад, тик, швидко зростаючими видами, такими, як сосна і бальса.

Читайте також: Пустелі, тонелі, і жодного грунту. Хто і навіщо вирощує овочі у "вертикальних фермах"

новини партнерів

20 січня, 2019 неділя

20 січня, 2019 неділя

19 січня, 2019 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати