//
live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Феномен "техностресу". Психологи досліджують нову форму тривоги, викликану технологіями

Сотні непрочитаних електронних листів, нескінченний потік повідомлень в месенджерах і оповіщень в соцмережах створюють умови для "техностресу"

Стан тривоги, роздратування і депресії, викликаний технологіями, вже почали вивчати психологи. Про нову сферу досліджень пише The Guardian.

Постійний доступ до інтернету і необхідність завжди бути на зв'язку створюють ідеальні умови для техностресу. Люди, з одного боку, втомлюються постійно відстежувати повідомлення, листи та оповіщення, але, з іншого боку, бояться не врахувати якусь інформацію і щось втратити.

null

Технострес викликає тривожність і роздратування, провокує депресію і навіть може стати причиною фізіологічних симптомів.

"Культура, яка вимагає, щоб ми завжди були на зв'язку, вбиває людей", - зазначає професор психології Кері Купер, який вивчає проблему техностресу. За її словами, це явище вже перетворилося в окрему галузь досліджень серед психологів.

Експерти пояснюють проблему невмінням людей адаптуватися до нових технологій. Не всі користувачі вміють обмежувати потоки інформації, що надходить і часто вважають себе зобов'язаними реагувати на будь-які запити "тут і зараз". 

В результаті люди намагаються одночасно виконувати кілька завдань, що непомітно впливає на їх психологічний стан, приводячи до різних порушень.

Найбільшу проблему становлять робочі листи та повідомлення, зазначає Купер. Співробітники, які перевіряють пошту в неробочі години, часто працюють менш продуктивно і в цілому відзначають погіршення якості життя. Деякі відчувають втому від одних тільки думок про листи в неробочий час.

Компанії вже починають боротися з техностресом в корпоративному середовищі. Так, в січні минулого року у Франції прийняли закон, який дає співробітникам право повністю відключатися від робочої пошти в неробочий час.

У Porsche обговорюють нову систему, при якій будь-які листи, відправлені працівникові між 19:00 і 6.00, будуть пересилатися назад відправнику.

Читайте також: Чому соцмережі роблять нас тривожними, депресивними та самотніми. Пояснюють вчені

новини партнерів

‡агрузка...

25 березня, 2019 понеділок

25 березня, 2019 понеділок

24 березня, 2019 неділя

Відео

Введіть слово, щоб почати