Британія відкрито звинуватила Росію у кібератаці вірусу NotPetya на Україну
Британські міністри заявили,що за кібератакою віруса-вимагача NotPetya, яка поширилася по всій Європі, стоять російські військові
Про це повідомляє ВВС.
Уряд Великої Британії публічно звинуватив Росію в кібернападі. Міністр оборони Гейвін Вільямсон заявив, що Росія "шматує книгу правил", і Велика Британія зобов'язана відповісти.
Росія заперечує причетність до атаки і вказує, що російські компанії також від неї постраждали.
Експерти з антивірусів вважають, що було запущено близько 2 тисяч атак, і вони були спрямовані на українські державні мережі, фінансові та енергетичні активи країни.
Також постраждали низка західних компаній, які мали тісні торгівельні зв'язки з Україною, зокрема норвезький гігант Maersk і британська Reckitt Benckister, власник брендів Nurofen і Veet.
Збитки від атаки оцінюють у $1,2 мільярда.
"Уряд Сполученого Королівства доходить висновку, що відповідальність за руйнівну кібератаку NotPetya в червні 2017 року несе російська влада, а саме російська армія", - заявив в середу ввечері заступник міністра закордонних справ Великобританії Тарік Ахмад.
У МЗС Британії стверджують: кібератака лише виглядала як вимагання, але справжньою метою вірусу було не отримати викуп, а порушити роботу українських держустанов, фінансового й енергетичного секторів економіки.
У результаті вірус поширився далі, заразивши підприємства та організації по всій Європі, в тому числі й в Росії.
"Ця атака показала завзяте нехтування суверенітетом України. Нерозумний запуск вірусу призвів до порушення роботи організацій по всій Європі та завдав шкоди в сотні мільйонів фунтів", - заявив британський чиновник.
"Кремль поставив Росію в пряму опозицію до Заходу, але так не має бути. Ми закликаємо Росію стати тим самим відповідальним членом міжнародної спільноти, яким вона себе позиціонує, а не намагатися потай її зруйнувати", - додав він.
У Британії від вірусу постраждали десятки організацій, серед яких - поштові служби, а також рекламні, юридичні, логістичні та фінансові компанії. Але майже три чверті випадків зараження були зафіксовані в Україні.
Британська прем'єрка Тереза Мей у листопаді минулого року звинуватила президента Володимира Путіна у намаганні "сіяти розбрат" на Заході - через втручання у вибори, поширення дезінформації та кібервійну.
- Нагадаємо, 27 червня хакери атакували низку українських банків, енергетичних і транспортних компаній, а також органи влади, заразивши комп'ютери вірусом-здирником.
- Компанія Microsoft заявила, що програма для звітності та документообігу M.E.doc стала причиною масових кібератак проти України.
- Кібератаку здійснили з використанням модифікованої під Україну версії вірусу Wanna Cry - Petya.A.
- В Україні створили Центр реагування на кіберінциденти, що координуватиме кіберзахист на національному рівні.
- Палата представників Конгресу США підтримала законопроект про посилення співробітництва між Україною та США у сфері кібербезпеки.
- Актуальне
- Важливе