live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

У Кам'янець-Подільському через обвалення розбирають частину фортеці XIV століття

Через обвалення частини стіни одного з найвідоміших замків України Кам'янець-Подільської фортеці реставратори почали розбирати пошкоджену частину муру

Про це повідомляє ВВС.

Фортеця XIV століття у Кам'янець-Подільському є однією з найвідоміших та найкраще збережених в Україні. Ввечері 14 лютого у фортеці обвалився шматок оборонної стіни на північно-західному розі замку. Рух транспорту біля фортеці заборонили, людей також просять не перебувати в районі обвалу.

За рішенням спеціальної комісії міськради проводяться реставраторські роботи - розбирають частину стіни, яка безпосередньо примикає до обвалу. Рух транспорту через Замковий міст планують частково відновити найближчими днями.

Працівники Кам'янець-Подільського державного історико-архітектурного заповідника ще наприкінці січня помітили, що на ділянці, яка зараз обвалилася, деформувалась кладка. Було створено комісію, яка мала вирішити проблему. Причиною деформації попередньо назвали завеликий вміст води. До профільних інституцій надіслали звернення з проханням про технічне обстеження муру та виготовлення проектну документацію для протиаварійних та реставраційних робіт.

Адміністрація музею навіть уклала договір з підприємством "Подільський експертно-технічний центр". У заповіднику стверджують, що обстеження муру технічними службами було заплановане на 15-16 лютого.

Однією з можливих причин обвалу експерти заповідника називають нефахову реставрацію цього фрагменту стіни у 2007-2008 роках, коли була перекладена частина лицьової кладки муру, а також припускають що обвалу міг сприяти рух вантажного та пасажирського транспорту повз фортецю.

Багато років проїзд через Замковий міст був заборонений через аварійний стан, але в 2013 році рух транспорту там дозволили. Біля фортеці та Замкового мосту тоді встановили приміщення зі шлагбаумами - за проїзд через цю ділянку дороги повз фортецю брали гроші. Отримані таким чином кошти, згідно зі звітами, йшли на замощення тротуарів та інші комунальні потреби Кам'янця-Подільського.

Мер міста Михайло Сімашкевич припустив, що обвал стін стався через вологу та перепади температури.

"Причина обвалу у замоканні стіни та її замерзанні-розмерзанні впродовж тривалого часу. Працівники музею вже провели первинне обстеження об'єкту, чекатимемо на експертне. Обов'язковий крок після цього - протиаварійні та ремонтно-реставраційні роботи", - зазначив Сімашкевич.

Влітку 2011 року через проблеми з водовідведенням обвалилась "Новозахідна башта" фортеці у Кам'янець-Подільському.

новини партнерів

‡агрузка...

17 жовтня, 2019 четвер

17 жовтня, 2019 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати