//
live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

У Лондоні об'єднають таксі і громадський транспорт. Як маршрутку можна буде викликати, мов Uber

Британська компанія Citymapper запускає нову транспортну послугу Smart Ride. Розробники обіцяють об'єднати в ній переваги трьох видів транспорту: фіксовані зупинки, як у автобуса, можливість замовити поїздку, як в таксі, і єдину транспортну мережу, як в метро

Як пише The Guardian, для нового сервісу компанія буде використовувати автомобілі, розраховані на 8 осіб.

У британському додатку Citymapper з лютого з'явиться нова функція Smart Ride. З її допомогою жителі Лондона зможуть замовляти міні-автобуси з фіксованим маршрутом і добиратися до пункту призначення в компанії інших людей.

Компанія вже отримала ліцензію від транспортного відомства Лондона. Документ дає Citymapper право управляти транспортною мережею з автомобілів, що вміщають до 8 людей.

Компанія буде самостійно встановлювати маршрути, причому змінювати їх можна буде протягом дня в міру попиту. Одного суворо встановленого маршруту та плану зупинок в системі Smart Ride не буде.

null

Поки це єдиний в Лондоні сервіс, який об'єднує переваги автобусів і таксі. До цього Citymapper намагалася запустити власну послугу автобусних перевезень, але компанія відмовилася від цієї ідеї через занадто жорсткі правила регулювання.

"Автомобілі Smart Ride зупинятимуться в заздалегідь встановлених місцях. Але в той же час вони будуть працювати, як таксі - ви зможете викликати машину в додатку і точно займете сидяче місце в салоні. Розгалужена мережа доріг також робить сервіс схожим на метро", - пояснив президент Citymapper 'Омід Аштарі.

Встановити ліміт місткістю на 8 осіб компанії довелося через вимоги транспортного відомства. У Лондоні перевізник, який возить більше 9 осіб, повинен суворо дотримуватись встановленого маршруту і розкладу. Будь-які зміни потрібно вносити офіційно і чекати підтвердження як мінімум тиждень.

Перехід на модель виклику громадського транспорту на вимогу стає нормою в багатьох містах. Така система в перспективі дозволить скоротити пробки і поліпшити екологію.

  • У Німеччині ж заради скорочення числа автомобілів на дорогах влада пропонує зробити громадський транспорт безкоштовним. Але як буде фінансуватися транспортна мережа в такому випадку, поки неясно. Громадський транспорт в країні користується великою популярністю - в 2017 році число пасажирських перевезень досягло 10,3 млрд.
  • Такі нововведення пов'язані із жорсткими вимогами до збереження навколишнього середовища. Так, дослідження, проведене на підставі 25 років супутникової зйомки, встановило, що рівень світового океану піднімається не на стабільні 3 мм на рік, як це передбачалося раніше.
  • Танення найбільших льодовиків через кліматичні зміни може катастрофічно подіяти на берегову лінію і прибережні міста. Фахівці Прінстонського і Колумбійського університетів (США) запропонували геоінженерні рішення цієї проблеми - просто побудувати стіну довкола танучих глиб. Але чи схвалять такий проект, лишається незрозумілим

 

новини партнерів

‡агрузка...

25 червня, 2019 вівторок

25 червня, 2019 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати