live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

У Лондоні об'єднають таксі і громадський транспорт. Як маршрутку можна буде викликати, мов Uber

Британська компанія Citymapper запускає нову транспортну послугу Smart Ride. Розробники обіцяють об'єднати в ній переваги трьох видів транспорту: фіксовані зупинки, як у автобуса, можливість замовити поїздку, як в таксі, і єдину транспортну мережу, як в метро

Як пише The Guardian, для нового сервісу компанія буде використовувати автомобілі, розраховані на 8 осіб.

У британському додатку Citymapper з лютого з'явиться нова функція Smart Ride. З її допомогою жителі Лондона зможуть замовляти міні-автобуси з фіксованим маршрутом і добиратися до пункту призначення в компанії інших людей.

Компанія вже отримала ліцензію від транспортного відомства Лондона. Документ дає Citymapper право управляти транспортною мережею з автомобілів, що вміщають до 8 людей.

Компанія буде самостійно встановлювати маршрути, причому змінювати їх можна буде протягом дня в міру попиту. Одного суворо встановленого маршруту та плану зупинок в системі Smart Ride не буде.

null

Поки це єдиний в Лондоні сервіс, який об'єднує переваги автобусів і таксі. До цього Citymapper намагалася запустити власну послугу автобусних перевезень, але компанія відмовилася від цієї ідеї через занадто жорсткі правила регулювання.

"Автомобілі Smart Ride зупинятимуться в заздалегідь встановлених місцях. Але в той же час вони будуть працювати, як таксі - ви зможете викликати машину в додатку і точно займете сидяче місце в салоні. Розгалужена мережа доріг також робить сервіс схожим на метро", - пояснив президент Citymapper 'Омід Аштарі.

Встановити ліміт місткістю на 8 осіб компанії довелося через вимоги транспортного відомства. У Лондоні перевізник, який возить більше 9 осіб, повинен суворо дотримуватись встановленого маршруту і розкладу. Будь-які зміни потрібно вносити офіційно і чекати підтвердження як мінімум тиждень.

Перехід на модель виклику громадського транспорту на вимогу стає нормою в багатьох містах. Така система в перспективі дозволить скоротити пробки і поліпшити екологію.

  • У Німеччині ж заради скорочення числа автомобілів на дорогах влада пропонує зробити громадський транспорт безкоштовним. Але як буде фінансуватися транспортна мережа в такому випадку, поки неясно. Громадський транспорт в країні користується великою популярністю - в 2017 році число пасажирських перевезень досягло 10,3 млрд.
  • Такі нововведення пов'язані із жорсткими вимогами до збереження навколишнього середовища. Так, дослідження, проведене на підставі 25 років супутникової зйомки, встановило, що рівень світового океану піднімається не на стабільні 3 мм на рік, як це передбачалося раніше.
  • Танення найбільших льодовиків через кліматичні зміни може катастрофічно подіяти на берегову лінію і прибережні міста. Фахівці Прінстонського і Колумбійського університетів (США) запропонували геоінженерні рішення цієї проблеми - просто побудувати стіну довкола танучих глиб. Але чи схвалять такий проект, лишається незрозумілим

 

новини партнерів

20 січня, 2019 неділя

20 січня, 2019 неділя

19 січня, 2019 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати