live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Гостиний двір у центрі Києва повернули у власність держави

Апеляційний господарський суд міста Києва повернув пам'ятку архітектури Гостиний двір у державну власність

Про це повідомляє прес-служба Прокуратури міста Києва на сторінці у Facebook.

28 лютого Київський апеляційний господарський суд підтримав принципову прокуратуру міста Києва та повернув державі будівлю “Гостиного двору”, що розташована на Контрактовій площі в Києві.

Повідомляється, що з 1994 року будівля Гостиного двору площею 9 433 кв.м. перебувала в оренді приватної структури - ПАТ “Спеціальне науково-реставраційне проектне будівельно-виробниче підприємство “Укрреставрація”.

За умовами договору орендар взяв на себе повну відповідальність за збереження пам’ятки архітектури та утримання будівлі в належному санітарному, протипожежному і технічному стані.

Попри це, Фонд держмайна по м. Києву неодноразово встановлював факти істотного порушення орендарем умов договору, зокрема, погіршення стану об’єкту оренди, чим створено загрозу руйнації пам’ятки архітектури “Гостиний двір”.

Зважаючи на це, до Господарського суду м. Києва звернулись з позовом про розірвання договору оренди та зобов’язання повернути майно. Однак судом першої інстанції було відмовлено в задоволені позову.

З метою захисту інтересів держави прокуратурою міста Києва за власною ініціативою здійснено вступ у розгляд цієї справи та внесено апеляційну скаргу на рішення суду першої інстанції.

На сьогодні постановою Київського апеляційного господарського суду задоволено апеляційну скаргу прокуратури в повному обсязі. Апеляційний суд скасував рішення суду першої інстанції та прийняв нове, яким розірвав договір оренди та зобов’язав приватну структуру повернути державі будівлю Гостиного двору.

новини партнерів

23 січня, 2019 середа

23 січня, 2019 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати