Влада Дубая візьме зразки ДНК у всіх жителів міста. Навіщо
Влада Дубая анонсувала проект по довгостроковому поліпшенню здоров'я жителів міста: там хочуть зібрати ДНК трьох мільйонів місцевих жителів і побудувати базу даних геному всього району
Про це повідомляє Haleej Times.
Ініціатива стала частиною проекту Dubai 10X, який спрямований на якнайшвидше впровадження технологій, які, ймовірно, стануть стандартом в найближчі 10 років.
Асоціація здоров'я Дубая розраховує "перевернути" процес генетичних досліджень. Вчені використають штучний інтелект, який буде аналізувати дані геномів і зіставляти їх з тими, хто вже постраждав від якоїсь хвороби чи вірусу.
У разі збігу пацієнтові розраховують допомогти до появи проблем зі здоров'ям. Відзначається, що програма торкнеться навіть тих, хто не є громадянами Об'єднаних Арабських Еміратів.
В останній стадії проект повинен перетворити Дубай в лідера геномної медицини: місто планує налагодити співробітництво з фармацевтичними компаніями для спрямованого лікування генетичних захворювань і запобігання хворобам, впливаючи на спосіб життя людей в групі ризику.
Перший етап проекту обіцяли розпочати протягом найближчих двох років. За цей час місто почне збір зразків ДНК і будівництво лабораторій. Як будуть вирішувати питання із захистом цих даних, поки що невідомо.
Читайте також: Люди не стануть сильнішими і не будуть жити довше. Вчені пояснюють, чому наш вид досяг межі розвитку
- Вчені виявили, що роль спадковості в ранньому розвитку інтелекту часто перебільшують, а на формування IQ значно більше впливають середовище й освіта на початку життя
- Канадські вчені опублікували дослідження, в якому дали докладні інструкції для створення нового вірусу віспи. Наукове співтовариство вважає, що це ставить світ під загрозу
- Генетики з лабораторії Каліфорнійського університету в Девісі за допомогою технології генного редагування CRISPR намагаються змусити бика давати тільки чоловіче потомство.
- Дослідник з Лондонського університету пояснив, чому деякі люди можуть чути звуки там, де їх насправді немає, і людина сприймає лише зорову інформацію - наприклад, на анімованих зображеннях.
- Актуальне
- Важливе