live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

В Україні нестача газу: школи і дитсадки закрили, споживання газу обмежили


фото: ukrinform
В Україні ввели тимчасове обмеження споживання газу через дисбаланс в 15-20 млн кубів на добу

Про це під час години запитань до уряду у Верховній Раді заявив міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик, повідомляє Еспресо.TV.

Він пояснив, що через те, що"Газпром" відмовляється виконувати свої контрактні зобов’язання, які визначив суд, в Україні утворився дисбаланс газу, що становить близько 15-20 млн кубів. 

Через це відбулося засідання кризового штабу, в результаті чого було вирішено ввести Національний план дій, який набуває чинності з 2 березня і буде тривати 5 днів.

Зокрема, генеруючі компанії переведуть з газу на мазут, що дозволить заощадити близько 15-20 млрд кубів газу на добу.

"Ми сказали повністю зупинити роботу в дошкільних навчальних закладах, школах і вищих навчальних закладах терміном до 6 березня включно. При цьому доручили переглянути, щоб температурний режим в цих закладах був в мінімально допустимих нормах", - наголосив Насалик. 

За його словами, Міністерство також звернулося до виробничих об’єктів, щоб ті переглянули план дій виробництва  з умовою економії газових ресурсів.

"Згідно балансу, проблематика є до 5-6 березня, далі ми будемо працювати згідно балансу. Але план дій, який передбачений, я думаю, знівелює проблему, і система буде працювати в стандартному режимі", - підсумував Насалик.

  • Нагадаємо, 28 лютого Стокгольмський арбітраж задовольнив вимогу НАК "Нафтогаз України" щодо компенсації за недопоставлені російським "Газпромом" обсяги газу для транзиту. Арбітраж присудив сплатити на користь "Нафтогазу" $4,63 млрд.
  • У "Газпромі" повідомили, що НАК "Нафтогаз України" здійснив передоплату для відновлення постачань російського газу з березня. Проте "Газпром" повернув гроші, пояснивши це відсутністю узгодженої додаткової угоди до чинного контракту.
  • НАК "Нафтогаз України" розцінює відмову російського "Газпрому" від постачання газу згідно здійсненої передоплати порушенням договору та невиконанням рішення Стокгольмського міжнародного арбітражу.
  • У "Нафтогазі" закликають українців зменшити на один градус температуру в приміщеннях вдень і на два - вночі, щоб Росія не реалізувала свій план "газового шантажу". 

новини партнерів

21 листопада, 2018 середа

20 листопада, 2018 вівторок

21 листопада, 2018 середа

20 листопада, 2018 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати