live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

В Україні нестача газу: школи і дитсадки закрили, споживання газу обмежили


фото: ukrinform
В Україні ввели тимчасове обмеження споживання газу через дисбаланс в 15-20 млн кубів на добу

Про це під час години запитань до уряду у Верховній Раді заявив міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик, повідомляє Еспресо.TV.

Він пояснив, що через те, що"Газпром" відмовляється виконувати свої контрактні зобов’язання, які визначив суд, в Україні утворився дисбаланс газу, що становить близько 15-20 млн кубів. 

Через це відбулося засідання кризового штабу, в результаті чого було вирішено ввести Національний план дій, який набуває чинності з 2 березня і буде тривати 5 днів.

Зокрема, генеруючі компанії переведуть з газу на мазут, що дозволить заощадити близько 15-20 млрд кубів газу на добу.

"Ми сказали повністю зупинити роботу в дошкільних навчальних закладах, школах і вищих навчальних закладах терміном до 6 березня включно. При цьому доручили переглянути, щоб температурний режим в цих закладах був в мінімально допустимих нормах", - наголосив Насалик. 

За його словами, Міністерство також звернулося до виробничих об’єктів, щоб ті переглянули план дій виробництва  з умовою економії газових ресурсів.

"Згідно балансу, проблематика є до 5-6 березня, далі ми будемо працювати згідно балансу. Але план дій, який передбачений, я думаю, знівелює проблему, і система буде працювати в стандартному режимі", - підсумував Насалик.

  • Нагадаємо, 28 лютого Стокгольмський арбітраж задовольнив вимогу НАК "Нафтогаз України" щодо компенсації за недопоставлені російським "Газпромом" обсяги газу для транзиту. Арбітраж присудив сплатити на користь "Нафтогазу" $4,63 млрд.
  • У "Газпромі" повідомили, що НАК "Нафтогаз України" здійснив передоплату для відновлення постачань російського газу з березня. Проте "Газпром" повернув гроші, пояснивши це відсутністю узгодженої додаткової угоди до чинного контракту.
  • НАК "Нафтогаз України" розцінює відмову російського "Газпрому" від постачання газу згідно здійсненої передоплати порушенням договору та невиконанням рішення Стокгольмського міжнародного арбітражу.
  • У "Нафтогазі" закликають українців зменшити на один градус температуру в приміщеннях вдень і на два - вночі, щоб Росія не реалізувала свій план "газового шантажу". 

новини партнерів

28 листопада, 2020 субота

28 листопада, 2020 субота

27 листопада, 2020 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати