live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Комфортні умови для громадян та протидія корупції - головні пріоритети у роботі ДМС

На цьому акцентував увагу своїх підлеглих Голова відомства Максим Соколюк під час виїзного розширеного засідання колегії Державної міграційної служби

На розширеній колегії, яка нещодавно відбулася на Житомирщині, Голова міграційної служби Максим Соколюк представив публічний звіт про роботу Держаної міграційної служби у 2017 році. Зокрема, він наголосив про реформування служби, яке було розпочато торік. 

"Почали реформу системі ідентифікації. За оформленням паспорту відбувається дуже багато процесів, які громадяни не бачать. Потрібно перевірити людину, перевірити чи вона і є тією особою, що написана в документах, що знаходяться в архіві. Внести до електронного реєстру. Ми провели удосконалення законодавчої бази, ви знаєте що в 2016 році розпочалося запровадження біометричних документів, ID карток. Також удосконалення протидії нелегальної міграції і взаємодія з міжнародними організаціями. Ми поступово придбаємо все більше і більше кількість робочих станцій для оформлення документів. І на цей рік також планується придбати ще 450 робочих станцій. На сьогоднішній день закордоні паспорти і ID картку можна оформити в будь якому підрозділі міграційної служби по всій країні. Всі послуги користуються шаленим попитом, але до цієї роботи також долучаються ЦНАПи" - говорить голова Державної Міграційної служби Максим Соколюк.

Останнім часом зростає інформатизація діяльності міграційної служби. На оновленому сайті відомства працює дев’ять  електронних онлайн сервісів для громадян. Як зазначив очільник Служби, нові сервіси користуються великою популярністю серед українців.

"Ми запустили нову версію офіційного сайту, яку відвідали майже 35 мільйонів разів. Там є і підрозділи, і електрона черга, і перевірка стану виготовлення паспорта. Вона має шалений попит. І отримання платіжних реквізитів. Тобто громадяни можуть вибирати де сплачувати - відповідно платіжну картку на сайті, в підрозділі банку або на місці. Перевірка транслітерації, електрона приймальня і перелік органів реєстрації міст проживання", - розповідає голова ДМС.

За словами очільника міграційної служби, необхідно прискорити процеси розділення функцій "фронт" та "бек" офісу. Це вкрай важливо з огляду на забезпечення більш ефективної співпраці із центрами надання адміністративних послуг, які дедалі активніше долучаються до оформлення біометричних документів.

"Проводимо в цьому напрямі подальшу роботу щодо розділення на фронт та бек офіс. Тобто офіс для оформлення і офіс для прийняття рішень. Це призведе для підвищення продуктивності праці і до зменшення корупції", - пояснює Максим Соколюк.

Голова відомства наголосив, що через чималий попит уже з’явилися шахраї, які пропонують допомогу в оформленні біометричних паспортів.

Максим Соколюк зазначив, що останні затримання працівників міграційної служби  правоохоронцями свідчать про суттєві недоліки у роботі керівників територіальних органів. За словами очільника служби, саме пасивність керівників сприяє незаконній діяльності підлеглих.

"Ви ж бачите ці схеми, якщо ви на них не реагуєте, не притягуєте працівників, не повідомляєте правоохоронні органи, не кажете "притягайте до відповідальності", не з’ясовуєте все це. Ну так ви напевно учасники тої схеми. Або працюйте чесно, відверто. Або звільняйтесь. І прошу передайте це працівникам на містах", - радить своїм підлеглим голова ДМС

Підбиваючи підсумки діяльності міграційного відомства за звітний період, Максим Соколюк зазначив: "За цим коротким звітом - велика робота і робота всієї служби підрозділів, я вважаю що вона задовільна. Будемо вважати що в наступні місяці цей попит спаде і ми повернемось до визначених законодавством строків видачі документів. І ті проблеми, на які скаржаться громадяни - підуть геть"

За результатами обговорення колегії ухвалено низку рішень, виконання яких сприятиме подальшому вдосконаленню діяльності Державної міграційної служби України.

 

новини партнерів

9 липня, 2020 четвер

9 липня, 2020 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати