live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Принтер, що допоможе лікувати рак. Навіщо медицині потрібен 3D-друк

Дослідник Університету Пердью в США Луїс Солора допоміг створити реалістичне ракове середовище з полімеру. Воно дозволить визначити, які ліки найефективніше допоможуть у лікуванні хвороби

Про це пише EurekAlert!

Попередні дослідження показали, що більшість випадків смерті від раку відбуваються через те, що ракові клітини поширюються в організмі непередбачувано. Основна перешкода для лікування хвороби - неможливість експериментувати з метастазами і спостерігати за тим, як вони реагують на різні ліки.

Щоб вирішити цю проблему, замість тривимірного друку Солора і команда дослідників використовували метод "тривимірного написання", один з видів електропрядіння. 

Пристрій, який вони розробили, діє так само, як 3D-принтер, виробляючи мікротканину, але в більш дрібному і реальному масштабі - таким чином, ракові клітини можуть вбудуватися в організм точно так само, як це відбувається в житті.

"Ми могли б використовувати нашу систему як платформу для дослідження ліків і їх поведінки в тисячах з'єднань. Сподіваємося, що такі дані можна буде отримувати протягом тижня, щоб передавати їх лікарям, так як в цьому випадку часові рамки дуже важливі", - зазначив Солора.

Дослідження, проведені в минулому, використовували 3D-принтер для відтворення контрольованого ракового середовища, але вони були недостатньо реалістичні для того, щоб спостерігати за дією ліків. "Нам потрібна набагато більша реалістичність, ніж та, що може створити тривимірний принтер", - додав Солора.

Раніше було відомо кілька випадків, коли технологія 3D-друку допомогла в боротьбі з раком. Наприклад, група британських дослідників виготовила макети ракових пухлин, щоб зрозуміти, які методи лікування допоможуть позбутися від них.

Для виготовлення надрукованих на 3D-принтері макетів пухлин і органів використовувалися дані КТ-сканування, отримані під час лікування пацієнта. Пластикові форми заповнювалися рідиною, щоб лікарі могли з'ясувати точне місце розташування й напрямок руху радіоактивних препаратів всередині організму людини.

В іншому випадку співробітники Медичного центру Інтермаунтін в США провели успішну операцію з видалення пухлини нирки за допомогою роздрукованої на 3D-принтері моделі діючого органу.

Читайте також: Ковбаса викликає рак. Переконливі причини відмовитись від улюбленої їжі

  • Дослідники з Медичної школи Стенфорда нещодавно виявили, що активація T-лімфоцитів в злоякісних пухлинах знищує ракові клітини і дозволяє боротися навіть з віддаленими метастазами. Суть методу полягає в одночасній ін'єкції двох імуностимулюючих агентів безпосередньо в пухлину.
  • Також існують докази, що їжа на вашій тарілці може впливати на розростання раку або появу метастазів (поширення раку на інші частини тіла), вважають британські вчені з Кембриджу.
  • Група випускників Університету МакМастер в Канаді розробила прототип недорогого детектора раку шкіри, який діагностує захворювання за різницею температур.

новини партнерів

13 листопада, 2018 вівторок

13 листопада, 2018 вівторок

12 листопада, 2018 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати