live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Цукерберг купив рекламу в британській пресі, щоб вибачитися за Facebook. Над ним одразу познущалися

Facebook розмістила оголошення в недільних випусках кількох великих британських газет, в тому числі The Sunday Times і The Observer, в яких від імені Марка Цукерберга вибачилася перед користувачами соцмережі за підірвану довіру

Про це повідомляє Reuters.

Звернення розміщено на останній сторінці в мінімальному оформленні, внизу - невеликий логотип Facebook.

У тексті йдеться, що компанія перестала віддавати великий масив даних стороннім додаткам (але якісь дані все одно передає) і збирається вивчити їх всі, щоб заблокувати ті, які теж збирали занадто багато даних про користувачів. Але про скандали з приводу того, що дані соцмережі використовувалися для маніпулювання виборами в США, Цукерберг не згадує.

"Можливо, ви чули про програму вікторини, створеної університетським дослідником, яка допустила витік мільйонів даних користувачів Facebook в 2014 році. Це було порушенням довіри, і я вибачаюся за те, що ми не зробили тоді більшого. Зараз ми робимо кроки, щоб не допустити подібного в майбутньому.

Ми вже зупинили збір подібними додатками такої великої кількості інформації. Зараз ми обмежуємо кількість інформації, що збирається в сервісах, в яких ви авторизуєтесь за допомогою Facebook.

Ми також вивчаємо кожен додаток, який має доступ до великого обсягу даних перед тим, як ми виправимо це. Ми очікуємо, що є й інші. І коли ми знайдемо їх, ми заблокуємо їх і розповімо про це.

І останнє: ми нагадаємо вам, яким додаткам ви надали доступ - щоб ви могли відключити ті, які вам більше не потрібні.

Дякую, що вірите в це співтовариство. Я обіцяю, що буду працювати краще для вас." - написав Цукерберг.

The Observer - недільне щотижневе видання The Guardian, з розслідування якого і почався скандал навколо Cambridge Analytica. Газета опублікувала інформацію, отриману від колишнього співробітника організації, з якої випливало, що зібрані дані про 50 мільйонів користувачів Facebook використовувалися в 2016 році для поліпшення налаштувань рекламної кампанії Трампа в соцмережах.

Також вранці в неділю 25 березня в The Observer вийшла карикатура під заголовком "Вибачення - типу - від Марка Цукерберга" і підписом "Бос Facebook під вагою викриттів The Observer".

У ній перефразовані вибачення Цукерберга: "Мені шкода, що нам довелося перестати ігнорувати витік даних, з приводу якого ми робили вигляд, що це не наша проблема, тому що Facebook - це платформа, а не видавець".

За тиждень з моменту виходу розслідування Facebook втратила понад 50 мільярдів доларів у вартості компанії через падіння курсу акцій. Користувачі масово бойкотують соцмережу, а в англомовних виданнях виходять інструкції по тому, як повністю піти з Facebook.

Читайте також: Фейсбукгейт. Як соцмережа для знайомства студентів стала політичною зброєю

  • Нагадаємо, скандал вибухнув після того, як стало відомо, що британська компанія по аналізу даних Cambridge Analytica зібрала в 2016 році дані профілів 50 млн користувачів соцмережі Facebook без їх згоди для використання у виборчій кампанії Дональда Трампа.
  • Правління британської консалтингової компанії Cambridge Analytica відсторонило генерального директора Александра Нікса.
  • Марк Цукерберг визнав, що компанія "припустилася помилки".
  • Європейський парламент та уряд Німеччини також попросили Цукерберга надати пояснення у зв’язку з ситуацією із зловживанням персональними даними, до яких вдалася компанія Cambridge Analytica.

новини партнерів

‡агрузка...

17 жовтня, 2019 четвер

16 жовтня, 2019 середа

17 жовтня, 2019 четвер

16 жовтня, 2019 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати