live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

США запровадили санкції проти 24 росіян і 14 російських компаній. У списку - Ротенберг і Дерипаска


фото: REUTERS
У п'ятницю, 6 квітня, США запровадили санкції проти 24 громадян Росії і 14 компаній

Про це повідомляє прес-служба Мінфіну США у Twitter.

"Мінфін покладає відповідальність за російську злочинну діяльність у світі на 7 російських олігархів, 12 їхніх компаній, 17 вищих російських чиновників, компанію з продажу зброї та її банк", - йдеться у повідомленні.

У санкційному списку - мільярдери Олег Дерипаска, Віктор Вексельберг, Сулейман Керімов, Кирил Шамалов, ігор Ротенберг.

"Російський уряд бере участь у різноманітних злочинницьких діях у всьому світі, зокрема в продовженні окупації Криму та ескалації насильства на сході України, у постачанні режиму Асада матеріалів і зброї, якою той бомбить власних цивільних, у намаганні підірвати західні демократії та шкідливій кіберактивності. Російські олігархи та еліти, які отримують прибуток від цієї корумпованої системи, більше не ізолюватимуться від наслідків дестабілізуючої діяльності їхнього уряду", - заявив міністр фінансів США Стівен Мнучін.

Усі активи підсанкційних осіб, на які розповсюджується юрисдикція США, заблоковані, а американським громадянам і компаніям заборонено співпрацювати з ними. Іноземні особи, які сприятимуть здісненню значних транзакцій для заблокованих активів, можуть також підпасти під санкції.

Росіяни, на яких розповсюджуються санкції:

Володимир Богданов - гендиректор і віце-голова Ради директорів компанії "Сургутнефтегаз".

Підприємець Олег Дерипаска, якого підозрюють у відмиванні грошей, створенні загроз життю конкурентів, незаконному прослуховуванні державного чиновника, участі у вимаганнях та рекеті, замовленні вбивства бізнесмена та зв'язках із криміналітетом. Деррипаска визнав, що має російський дипломатичний паспорт і стверджує, що представляв російський уряд в інших країнах.

Член Ради Федерації Сулейман Керімов, якого 20 листопада 2017 року затримували у Франції. Керімова підозрюють у відмиванні коштів і несплаті 400 млн євро податків.

Ігор Ротенберг, якому його батько Аркадій Ротенберг продав 79% нафтогазової компанії "Газпром Бурение". Ще 16% перебувають у власності брата Аркадія Ротенберга Бориса. На братів Ротенбергів санкії наклали ще у березні 2014 року.

Зять Володимира Путіна Кирило Шамалов, який одружився з дочкою російського президента Катериною Тихоновою у лютому 2013 року, після чого впродовж 18 місяців придбав велику частку акцій компанії "Сибур", яка займається розвідкою, видобуванням і переробкою нафти і газу. За рік він спромігся запозичити понад $1 млрд у державної компанії "Газпромбанк", яка підпадає під секторальні санкції. Того ж року давній партнер Путіна Геннадій Тимченко, на якого розповсюджуються санкції, продав Шамалову ще 17% акцій "Сибура".

Депутат Держдуми РФ Андрій Скоч, якому закидають давні зв'язки з російською організованою злочинністю та навіть керівництво злочинною організацією.

Віктор Вексельберг - засновник і голова ради директорів групи Renova, що складається з компаній з управління активами та інвестиційних фондів, які володіють і керують активами у декількох секторах російської економіки, зокрема в енергетиці. У 2016 році російські прокурори прийщли до офісу Renova та заарештували двох партнерів Вексельберга, у тому числі головного виконавчого директора, за підкуп посадових осіб, пов'язаних із проектом виробництва енергії в Росії.

Андрій Акімов - голова правління державного "Газпромбанку".

Михайло Фрадков - президент Російського інституту стратегічних досліджень (головного дослідницько-аналітичного центру, створеного президентом Російської Федерації, який надає інформаційну підтримку Адміністрації президента, Раді Федерації, Державній Думі та Раді безпеки).

Сергій Фурсенко - член ради директорів компанії "Газпромнефть" - дочірнього підприємства державного "Газпрому".

Олег Говорун - голова Управління президента з питань соціально-економічного співробітництва з країнами-учасницями СНД.

Олексій Дюмін - губернатор Тульської області Росії, який раніше очолював спеціальні оперативні сили, що відіграли ключову роль у російській окупації Криму.

Володимир Колокольцев - міністр внутрішніх справ Росії.

Костянтин Косачев - голова Комітету з питань закордонних справ Ради Федерації.

Андрій Костін - голова правління та член наглядової ради державного банку ВТБ.

Олексій Міллер - голова правління та заступник голови ради директорів державної компанії "Газпром".

Микола Патрушев - секретар Ради безпеки Російської Федерації.

Владислав Резнік - член Державної Думи Росії.

Євгеній Школов - помічник президента Росії.

Олександр Торшин - державний секретар, заступник голови Центрального банку Росії.

Володимир Устинов - повноважний представник президента Росії в Південному федерального окрузі.

Тимур Валіулін - керівник Генеральної адміністрації з боротьбі з екстремізмом в МВС Росії.

Олександр Жаров - голова Роскомнагляду (Федеральної служби з нагляду за комунікаціями, інформаційними технологіями та ЗМІ).

Віктор Золотов - директором Федеральної служби національних гвардійських військ і командувач національних гвардійських військ Російської Федерації.

Компанії, на які розповсюджуються санкції Управління Мінфіну США з контролю іноземних активів: 

B-Finance Ltd., що базується на Британських Віргінських островах і призначена для прямого або опосередкованого контролю Олегом Дерипаскою.

Basic Element Limited - контрольована Дерипаскою приватна інвестиційна та керуюча компанія.

EN+ Group - контрольований Дерипаскою провідний міжнародний вертикально інтегрований виробник алюмінію та електроенергії.

EuroSibEnergo - контрольована Дерипаскою одна з найбільших незалежних енергетичних компаній Росії, що працює з російськими енергетичними підприємствами та виробляє близько 9% російської електроенергії.

Об'єднана компанія RUSAL PLC - прямо або опосередковано контрольований EN+ Group виробник 7% світового алюмінію.

"Російські машини" - компанія, прямо або опосередковано контрольована Олегом Дерипаскою та Basic Element Limited, створена для управління активами Basic Element Limited.

Група "ГАЗ" - російський виробник вантажних автомобілів, прямо або опосередковано контрольована Олегом Дерипаскою та "Російськими машинами".

Агрохолдинг "Кубань", контрольований Олегом Дерипаскою та Basic Element Limited.

ТОВ "Газпром Бурение" - компанія, контрольована Ігорем Ротенбергом яка надає послуги з нафтогазовидобутку в Росії.

ВАТ "Engineering Open Joint Stock Company", підконтрольна Ігорю Ротенбергу, що надає управлінські та консалтингові послуги в Росії.

ТОВ "Ладога Менеджмент" - контрольована Кирилом Шамаловим компанія, що здійснює депозитне банківське обслуговування.

Renova Group - контрольована Віктором Вексельбергом група компаній, яка складається з інвестиційних фондів та управлінських компаній, що працюють в енергетичному секторі, зокрема в російській економіці.

новини партнерів

28 листопада, 2020 субота

28 листопада, 2020 субота

27 листопада, 2020 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати