live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

"Міжнародна медицина не знає діагнозу "дисбактеріоз": Супрун розповіла, чому від нього не треба лікуватися


фото: duniainformasikesehatan
Сучасні вчені виявили, що баланс мікроорганізмів може порушуватися і викликати захворювання, проте це не той "дисбактеріоз", який лікують в Україні

В.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун написала про це на Facebook-сторінці.

Пацієнти, яким назначають аналізи на "дисбактеріоз", зазвичай мають болі в животі, здуття, закрепи або діарею. Ще частіше - це маленька дитина, батьків якої непокоїть висипання на тілі чи інші явища, які на думку батьків і лікарів, можуть бути пов’язані з травленням.

Тому останні відправляють здавати аналізи на "дисбактеріоз" і призначають лікування.

“Все не так просто. Сучасна медична наука почала досліджувати мікрофлору організму людини та вивчати випадки, коли ж баланс мікроорганізмів може порушуватися і викликати захворювання. Це явище вчені також називають "дисбактеріоз" або ж "дисбіоз", проте розуміють під ним зовсім не той "дисбактеріоз", який може часто зустрічатися в українських лікарнях", - пише Супрун.

Читайте також: Як бігати, щоб не травмуватися. 5 порад від Уляни Супрун

null

У світі немає єдиних стандартів, який же показник кількості та видів бактерій в організмі можна назвати нормою, а який дисбіозом. У кожному організмі існує власне, оптимальне співвідношення “мікромешканців”. А їхня якісний і кількісний склад є унікальним для кожної людини.

Тому світова наука не використовує діагноз "дисбактеріоз" та не має загальноприйнятих способів його лікування. Вчені наразі досліджують мікроби і їх взаємодію.

"Той аналіз на "дисбактеріоз", на який відправляють пацієнтів в Україні, не є чимось корисним. Адже він показує лише десятки із можливої тисячі мікроорганізмів та просто не демонструє реальної картини. Крім того, якщо ви підете в різні лабораторії та здасте декілька таких аналізів в один день - всі вони покажуть різні результати", - пише Супрун.

Лікарка додає, що симптоми "дисбактеріозу" можуть говорити про синдром подразненого кишківника, коліку у новонароджених чи лактозну недостатність. Також це може бути певна кишкова інфекція, або й взагалі це може бути нормою для організму, яку не потрібно лікувати.

новини партнерів

15 грудня, 2018 субота

14 грудня, 2018 п'ятниця

15 грудня, 2018 субота

14 грудня, 2018 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати