live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

"Міжнародна медицина не знає діагнозу "дисбактеріоз": Супрун розповіла, чому від нього не треба лікуватися


фото: duniainformasikesehatan
Сучасні вчені виявили, що баланс мікроорганізмів може порушуватися і викликати захворювання, проте це не той "дисбактеріоз", який лікують в Україні

В.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун написала про це на Facebook-сторінці.

Пацієнти, яким назначають аналізи на "дисбактеріоз", зазвичай мають болі в животі, здуття, закрепи або діарею. Ще частіше - це маленька дитина, батьків якої непокоїть висипання на тілі чи інші явища, які на думку батьків і лікарів, можуть бути пов’язані з травленням.

Тому останні відправляють здавати аналізи на "дисбактеріоз" і призначають лікування.

“Все не так просто. Сучасна медична наука почала досліджувати мікрофлору організму людини та вивчати випадки, коли ж баланс мікроорганізмів може порушуватися і викликати захворювання. Це явище вчені також називають "дисбактеріоз" або ж "дисбіоз", проте розуміють під ним зовсім не той "дисбактеріоз", який може часто зустрічатися в українських лікарнях", - пише Супрун.

Читайте також: Як бігати, щоб не травмуватися. 5 порад від Уляни Супрун

null

У світі немає єдиних стандартів, який же показник кількості та видів бактерій в організмі можна назвати нормою, а який дисбіозом. У кожному організмі існує власне, оптимальне співвідношення “мікромешканців”. А їхня якісний і кількісний склад є унікальним для кожної людини.

Тому світова наука не використовує діагноз "дисбактеріоз" та не має загальноприйнятих способів його лікування. Вчені наразі досліджують мікроби і їх взаємодію.

"Той аналіз на "дисбактеріоз", на який відправляють пацієнтів в Україні, не є чимось корисним. Адже він показує лише десятки із можливої тисячі мікроорганізмів та просто не демонструє реальної картини. Крім того, якщо ви підете в різні лабораторії та здасте декілька таких аналізів в один день - всі вони покажуть різні результати", - пише Супрун.

Лікарка додає, що симптоми "дисбактеріозу" можуть говорити про синдром подразненого кишківника, коліку у новонароджених чи лактозну недостатність. Також це може бути певна кишкова інфекція, або й взагалі це може бути нормою для організму, яку не потрібно лікувати.

новини партнерів

‡агрузка...

15 жовтня, 2019 вівторок

15 жовтня, 2019 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати