live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Тіло засновника військової хірургії Пирогова вперше ребальзамували без російських вчених


фото: politeka
Українські науковці провели ребальзамацію тіла видатного хірурга Миколи Пирогова. За часів незалежної України це вперше відбулося без участі російських науковців

Про це повідомив директор Національного музею-садиби М. І Пирогова Петро Гунько, передає Укрінформ.

«Упродовж березня і квітня цього року українські науковці провели десяте ребальзамування тіла видатного хірурга Миколи Івановича Пирогова. Це було складне завдання, воно передбачало проведення цілого комплексу організаційних і методичних заходів, аби унікальний науковий довготривалий експеримент щодо збереження тіла вченого у природному середовищі продовжувався. Відповідальність за проведення бальзамації узяли на себе науковці та керівництво Вінницького національного медуніверситету ім. М. Пирогова. Аналогів такої роботи у світі немає», - повідомив Гунько.

Вартість ребальзамації склала 200 тисяч гривень. Для здійснення робіт цього разу вперше не залучали російських вчених.

Тіло Пирогова перебувало у розчині для бальзамування з 14 березня, а 19 квітня його повернули до саркофагу. Наразі усипальниця Миколи Пирогова знову відкрита для відвідувачів.

Тіло Пирогова зберігається у герметичній труні під склом вже понад 135 років. Перша ребальзамація була проведена через 65 років після смерті Пирогова, потім аналогічні роботи проводилися українськими вченими у 1956 і 1973 роках. Ще двічі (у 1979 і 1988 роках) група московських вчених з Науково-дослідної лабораторії Міністерства охорони здоров'я СРСР проводила ребальзамацію і відновлення останків Пирогова. Останні чотири ребальзамації тіла Пирогова відбулися вже в часи незалежності – разом із москвичами участь у цих роботах брали вчені Вінницького медичного університету і співробітники музею. Для цього у музеї Пирогова навіть обладнали спеціальну лабораторію – такі процедури тут виконувались у 1994, 2000, 2005 і 2011 роках за участі фахівців науково-дослідного і навчально-методичним центру біомедичних технологій Всеросійського інституту лікарських і ароматичних рослин (ВІЛАР). 

  • Нагадаємо, в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун пропонувала не проводити ребальзамацію тіла Пирогова, а витратити 200 тисяч гривень  на придбання ліків від гострого лейкозу 

новини партнерів

14 грудня, 2018 п'ятниця

14 грудня, 2018 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати