Ситуація у Закарпатті є спокійною, - ОБСЄ
Перший заступник голови Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Александр Хуг заявив, що ситуація у Закарпатській області є загалом спокійною
Про це Хуг розповів у інтерв'ю 112.ua.
Він нагадав, що ситуацію на Закарпатті сьогодні відстежує команда спецмісії з Івано-Франківська, і, за її даними, напруга у регіоні не спостерігається.
"Згідно з інформацією, яку ми отримали від цієї команди, ситуація у регіоні загалом є спокійною. Якщо ситуація на Закарпатті зміниться, ми, звісно ж, повідомимо про це", - відзначив Хуг.
За його словами, на цьому етапі ОБСЄ не бачить необхідності у збільшенні кількості спостерігачів у івано-франківській команді.
Хуг повідомив, що спостерігачі налагодили регулярні контакти з представниками місцевої влади, громадянського суспільства, журналістами та місцевими жителями, але не став уточнювати деталей.
"Факти, які ми встановлюємо, ми відбиваємо у своїх звітах. Як я вже казав, у Закарпатській області наразі спостерігаємо загалом спокійну ситуацію", - додав він.
Як відомо, тему введення постійної місії ОБСЄ у Закарпатську область неодноразово піднімав Будапешт, стверджуючи, що закарпатським угорцям загрожує небезпека з боку України.
Читайте також: Угорський освітній шантаж. Чи заблокує Будапешт український поступ до НАТО
- 28 лютого Конституційний суд України визнав неконституційним і таким, що втратив чинність, закон №9073 "Про засади державної мовної політики" від 3 липня 2012 року, відомий як "закон Ківалова-Колесніченка".
- Згодом міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто заявив, що скасування закону Ківалова-Колесніченка - це "брутальна атака проти нацменшин".
- Віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе розповіла, що рішення Угорщини щодо блокування комісії Україна-НАТО на рівні міністрів створює небезпечний прецедент у співпраці НАТО з країнами-партнерами.
- 23 квітня Будапешт знову заблокував зустріч на рівні міністрів Україна-НАТО.
- Актуальне
- Важливе