Євросоюз запустив процедуру блокування американських санкцій щодо Ірану
Єврокомісія застосувала кроки, спрямовані на захист інтересів європейських компаній в Ірані від санкцій США
Про це йдеться у повідомленні Єврокомісії.
Отримавши одностайну підтримку глав держав та урядів країн ЄС на зустрічі лідерів у Софії, яка відбулася увечері 16 травня, за пропозиціями президента ЄК Жан-Клода Юнкера та високого представника ЄС Федеріки Могеріні, Європейська комісія сьогодні застосувала перші кроки.
Зокрема, ЄК запустив формальний процес "блокуючої постанови" шляхом оновлення списку санкцій США щодо Ірану. "Блокуюча постанова" забороняє компаніям ЄС дотримуватися екстериторіальних санкцій США, дозволяє компаніям відшкодувати збитки, завдані такими санкціями, і скасовує в ЄС будь-які рішення іноземних судів щодо санкцій. ЄС хоче ввести "блокуючи постанову" в дію до 6 серпня 2018 року, коли набуде чинності перша партія американських санкцій.
Крім того, Єврокомісія запустила процес, який дозволить Європейському інвестиційному банку підтримувати інвестиції ЄС в Ірані.
У Європарламенту і Ради ЄС тепер є 2 місяці для заперечення проти цих заходів, перш ніж вони набудуть чинності. Цей період може бути коротшим, якщо обидві установи сигналізують про відсутність до закінчення двомісячного періоду.
Євросоюз прийняв "блокуючи постанову" у листопаді 1996 року. Вона дозволяє європейським компаніям не підкорятися певним рішенням Вашингтона щодо санкцій. Крім того, компанії можуть отримати компенсації за спричинені обмеженнями втрати.
Читайте також: Іранський поворот Трампа: чому США виходять з іранської ядерної угоди та що очікує на регіон
- Нагадаємо, Трамп офіційно оголосив про вихід США з угоди.
- Згодом Білий дім анонсував нові санкції проти Ірану.
- ЄС заявив, що залишається відданим ядерній угоді з Іраном і не збирається виходити з неї, попри рішення Трампа.
- Франція, Британія і Німеччина закликали Іран і далі виконувати ядерну угоду. Так само підтримали збереження угоди уряди Японії та Австралії.
- Президент Ірану Хасан Роухані пригрозив відновити збагачення урану, якщо ядерна угода провалиться. Потім у іранському парламенті спалили американський прапор.
- Саудівська Аравія пригрозила створити власну ядерну зброю, якщо Тегеран відновить свою ядерну програму.
- Вихід США з ядерної угоди спричинив різке здорожчання нафти.
- 10 травня США розширили персональні санкції проти Ірану.
- Трохи згодом Трамп висловив сподівання, що йому вдасться укласти з Іраном вигідну і справедливу угоду.
- Актуальне
- Важливе