Екс-голова Комітету виборців розповів, хто може бути "українським Макроном"
Народний депутат Ігор Попов, який раніше очолював Комітет виборців України (КВУ) і є фахівцем з виборчих технологій та кампаній, пояснив, яким критеріям має відповідати претендент на звання "українського Макрона", здатний несподівано перемогти на президентських виборах 2019 року
Про це він заявив в ефірі щотижневої програми "Досьє" з Сергієм Руденком на телеканалі Еспресо.TV.
"Якщо ми маємо Макрона в плані виборчої технології, тобто розглядаємо його як політика з 2-3 ешелону, який за рік до виборів мав впізнаваність 20%, а рейтинг - 0%, і який ще за 5 місяців до виборів, коли проходили праймеріз, мав 10-12% підтримки, і потім перемагає, то таке цілком можливо. Більше того, ті ж самі стратеги можуть допомогти в створенні образу українського Макрона. І, більше того, ті ж самі фінансисти можуть допомогти в створенні такого електорального феномену", - зазначив нардеп.
При цьому він додав, що зараз "йде кастинг" серед тих політиків, які могли би здійснити подібну місію в Україні й об'єднати навколо себе переважну більшість виборців.
Читайте також: Вакарчук - президент, Зеленський - прем’єр. Чому це не дуже смішно
На думку депутата, в ідеалі "український Макрон" мав би одночасно відповідати як образу борця з корупцією, так і мати відповіді на питання успішного завершення війни з Росією.
"В порядку денному виборів питання бортьби з корупцією буде одним з двох головних пріоритетів: війна і корупція. Тому якби я моделював, де брати "Макрона", то це мала би бути людина з бойовим досвідом і відомий борець з корупцією. Бажано - два в одному", - наголосив Попов.
- Чергові вибори глави Української держави пройдуть 31 березня 2019 року, тобто вже менше, ніж за 1 рік.
- В ефірі Еспресо.TV про свій намір балотуватися на найвищу державну посаду у 2019 році вже заявили голова руху "Хвиля", генерал-майор юстиції Віктор Чумак та лідер партії "Свобода" Олег Тягнибок.
- Як наголосив Чумак, кілька опозиційних сил проведуть спільні праймеріз, на яких буде визначеного єдиного кандидата в президенти від опозиції. Тягнибок теж вважає, що праві сили мають висунути єдиного кандидата.
- Разом з цим, на думку журналістів та експертів, за підтримки олігархів Москва спробує зберегти вплив на нового главу української держави через Віктора Медведчука, у т.ч. просуваючи під час виборчої кампанії відверто популістські фігури. Наприклад, спонсорами Святослава Вакарчука називаються: з українського боку - Віктор Пінчук, Сергій Льовочкін, з російського - Михайло Фрідман, Віктор Вексельберг.
- Актуальне
- Важливе