За рік українці зменшили кількість викликів "швидкої". Чому
За час роботи програми "Доступні ліки" українці зменшили кількісь викликів швидкої допомоги на 17 тисяч
Про це повідомляє прес-служба МОЗ.
Регулярний прийом ліків та відвідування лікаря суттєво вплинули на зменшення кількості критичних станів у пацієнтів. Так, за рік роботи програми "Доступні лікии", кількість пацієнтів з нормалізованим цукром у крові при діабеті 2 типу збільшилася на 6,5%.
Кількість викликів швидкої допомоги з підозрою на інсульт чи інфаркт зменшилася на 4,2%. Майже на 6% менше українці викликали швидку через приступи бронхіальної астми.
Читайте також: Як працює програма "Доступні ліки". Пояснення уряду
Нагадаємо, завдяки програмі "Доступні ліки" пацієнти, які мають серцево-судинні захворювання, діабет 2 типу та бронхіальну астму, отримують якісні та ефективні препарати безоплатно чи з незначною доплатою. За час роботи програми, пацієнти отримали ліки майже за 20 мільйонами рецептів на суму близько 900 мільйонів гривень.
Зараз в програмі налічується 239 препаратів, 47 з яких можна отримати безоплатно у 7 692 аптеках України.
- Нагадаємо, в квітні 2017 року в Україні стартувала урядова програма "Доступні ліки".
- До переліку "Доступних ліків" відбирали лише ті лікарські засоби, міжнародна непатентована назва яких є у Національному переліку основних лікарських засобів. Ліки проходили відбір з урахуванням рівнів захворюваності населення, поширеності хвороб та смертності, доказів порівняльної ефективності, а також галузевих стандартів у сфері охорони здоров'я.
- Цьогоріч збільшився перелік препаратів, які громадяни можуть отримати за програмою "Доступні ліки", заявив голова уряду Володимир Гройсман.
- Актуальне
- Важливе