//
live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

За рік українці зменшили кількість викликів "швидкої". Чому

За час роботи програми "Доступні ліки" українці зменшили кількісь викликів швидкої допомоги на 17 тисяч

Про це повідомляє прес-служба МОЗ.

Регулярний прийом ліків та відвідування лікаря суттєво вплинули на зменшення кількості критичних станів у пацієнтів. Так, за рік роботи програми "Доступні лікии", кількість пацієнтів з нормалізованим цукром у крові при діабеті 2 типу збільшилася на 6,5%.

Кількість викликів швидкої допомоги з підозрою на інсульт чи інфаркт зменшилася на 4,2%. Майже на 6% менше українці викликали швидку через приступи бронхіальної астми.

Читайте також: Як працює програма "Доступні ліки". Пояснення уряду

Нагадаємо, завдяки програмі "Доступні ліки" пацієнти, які мають серцево-судинні захворювання, діабет 2 типу та бронхіальну астму, отримують якісні та ефективні препарати безоплатно чи з незначною доплатою. За час роботи програми, пацієнти отримали ліки майже за 20 мільйонами рецептів на суму близько 900 мільйонів гривень.

Зараз в програмі налічується 239 препаратів, 47 з яких можна отримати безоплатно у 7 692 аптеках України.

  • Нагадаємо, в квітні 2017 року в Україні стартувала урядова програма "Доступні ліки".
  • До переліку "Доступних ліків" відбирали лише ті лікарські засоби, міжнародна непатентована назва яких є у Національному переліку основних лікарських засобів. Ліки проходили відбір з урахуванням рівнів захворюваності населення, поширеності хвороб та смертності, доказів порівняльної ефективності, а також галузевих стандартів у сфері охорони здоров'я.
  • Цьогоріч збільшився перелік препаратів, які громадяни можуть отримати за програмою "Доступні ліки", заявив голова уряду Володимир Гройсман.

новини партнерів

‡агрузка...

20 травня, 2019 понеділок

20 травня, 2019 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати