live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Угорщина пропонує Україні обговорити освітній закон у спільній робочій групі

Угорщина запропонувала Україні створити міжурядову робочу групу, яка контролюватиме виконання висновку Венеціанської комісії стосовно "мовної статті" закону "Про освіту"

Про це повідомив глава МЗС Угорщини Петер Сіярто, заяву якого опубліковано на сайті угорського уряду.

"Угорщина пропонує створити міжурядову робочу групу, якій буде доручено стежити за виконанням висновку Венеціанської комісії щодо України", - сказав він в Нью-Йорку.

За словами Сіярто, Угорщина не зацікавлена у суперечці і хоче знайти остаточне рішення у цій ситуації.

"Наша мета - дати нам можливість повернутися до нашої політики, яка була побудована у випадку України на підтримці європейських та євроатлантичних інтеграційних процесів наших сусідів. Венеціанська комісія передбачила, що українські органи влади мають консультуватися з національними меншинами і утримуватися від обмеження раніше набутих прав", - заявив міністр.

Сіярто зазначив, що до робочої групи мають входити керівники міністерств закордонних справ та освіти, а також представники угорської меншини в Україні.

  • Після свого призначення новий угорський уряд Віктора Орбана прийняв два меморандуми - на підтримку угорців Закарпаття та стосовно блокування програм підтримки України під егідою НАТО. Як і раніше, у Будапешті невдоволені новим українським законом про освіту, який передбачає перехід усіх українських шкіл на переважно українську мову навчання.
  • 25 травня другий меморандум офіційно надіслано керівництву Альянсу.
  • Водночас у Північноатлантичному альянсі (НАТО) не планують припиняти підтримку України всупереч вимогам Угорщини переглянути програми підтримки.

новини партнерів

13 серпня, 2020 четвер

13 серпня, 2020 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати