//
live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Чому магнітотерапія не лікує. Пояснення Супрун


фото: blizko
Магнітотерапія - ще один вид альтернативної практики, де частина “терапія” не має нічого спільного з лікуванням чи профілактикою захворювань. У західному світі цей метод терапії вже давно не вважають науковим і не використовують взагалі

Про повідомляє в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун на сторінці у Facebook.

В наших же клініках магнітна терапія все ще зустрічається в переліку доступних процедур. Вилікувати зазвичай обіцяють від болю, зупинити прогресування запальних процесів, зміцнити стінки кровоносних судин і навіть нормалізувати психоемоційний фон - тобто майже все. Показання до терапії дуже загальні, будь-хто може пройти процедуру. Найбільш цікавим є те, що побічних ефектів також не обіцяють.

Хороша новина полягає в тому, що переважна більшість досліджень, які були проведені протягом останніх трьох десятиліть, показали, що статичні магнітні пристрої не мають на наш організм ніяких ефектів. Відповідно, і ніякої шкоди також. Ще в 2002 році Національний науковий фонд США (National Science Foundation) визнав магнітну терапію "псевдо науковою". Тому продаж різноманітних магнітних пристроїв вважається шарлатанством.

Який же ймовірний механізм дії магнітотерапії?

Існує дуже багато приладів, в які інтегрують так звані терапевтичні магніти. Як правило, в браслети, кільця, взуттєві вставки, одяг та навіть матраци. Проте в більшості випадків, терапію проводять на спеціальному (схожому на космічний) апараті.

В такій терапії застосовується ефект статичних (незмінних) магнітів. Магніти створюють низькочастотне поле, шляхом дії якого поліпшується приток та розрідження крові, що перешкоджає закупорюванню судин. Додатковим ефектом також є начебто насичення тканин киснем та покращення обміну речовин. Таким чином, кровоносній системі стає набагато легше виконувати свою головну функцію.

Хоча така ідея може здатися привабливою, оскільки кров містить залізо, а магніти притягують залізо. В нашому організмі залізо в крові пов'язане з гемоглобіном і не є феромагнітним (це постійний вид магнетизму, який тримає магніти на холодильнику, наприклад). За словами науковців, якби кров була такою, то будь-яка процедура, наприклад, магнітно-резонансна томографія була б дуже небезпечною для нас.

До того ж, адепти цієї терапії обіцяють, що магнітні хвилі підсилюють дію ліків і при цьому зменшують їх шкідливі побічні ефекти. Знову ж таки, механізм такого впливу науково не доведений.

Якщо вам пропонують такий тип лікування - відмовляйтеся та вимагайте надання допомоги за міжнародними рекомендаціями. МОЗ України дозволив кожному медзакладу послуговуватися міжнародними протоколами лікування. Ми запустили онлайн-платформу, де зібрані міжнародні протоколи лікування, якими українські медики зможуть користуватися безоплатно.

Сучасні рекомендації міжнародної доказової медицини тут. Щоб отримати доступ, українським медичним працівникам достатньо зареєструватися. За посиланням зібрані настанови для лікування у 62 категоріях - це зокрема кардіологія, анестезіологія, психіатрія, травматологія, інфекційні захворювання, нейрохірургія, радіологія.

Поки протоколи доступні англійською мовою, переклад на українську ще в роботі. У першу чергу будуть перекладені протоколи (Топ-100) з найбільш актуальних захворювань і станів, що зустрічаються на первинній ланці.

 

новини партнерів

‡агрузка...

19 травня, 2019 неділя

19 травня, 2019 неділя

18 травня, 2019 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати