live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Рада схвалила захист пам'яток культурної спадщини


фото: nfront.org
Верховна Рада ухвалила в цілому законопроект №1553 про внесення змін до закону України "Про охорону культурної спадщини"

Про це повідомляє Еспресо.TV.

Проект закону з трибуни українського парламенту представив  голова Комітету з питань культури і духовності, депутат "Народного фронту" Микола Княжицький.

Він пояснив, що законопроектом додаються нові терміни, необхідні для виокремлення об'єктів культурної спадщини (далі у тексті ОКС) зі списку ЮНЕСКО, уточнюються повноваження центральних органів виконавчої влади у сфері культурної спадщини, надаючи право затверджувати режим використання об'єктів зі списку ЮНЕСКО та їхніх буферних зон, затвердження планів управління ними. 

Читайте також: "У держави має бути розуміння, що саме є культурною спадщиною України і яким чином її захистити на законодавчому рівні", - Княжицький

Також документом встановлюються вимоги щодо проведення будь-яких робіт на об'єктах ЮНЕСКО та на їхніх охоронних територіях, чому має передувати звернення до Комітету Світової спадщини ЮНЕСКО, чиї рекомендації є обовязковими.

Управління ОКС здійснюватиме орган управління, призначений центральним органом виконавчої влади у сфері охорони культурної спадщини. 

"Що пропонує цей закон? – Доповнення об'єктивної сторони правопорушення умовами, що відповідальність за надання шкоди об'єктам культурної спадщини - не лише пам'яткам, але і щойно виявленим об'єктам культурної спадщини та їх частинам, встановлення основних засад процедури примусового викупу об'єктів культурної спадщини якщо власники своїми діями сприяють їх знищенню", - голова Комітету з питань культури і духовності Микола Княжицький.

За даними урядово-громадської ініціативи, "Разом проти корупції", наразі через прогалини у законодавстві у самому лише Києві на межі знищення перебувають кілька десятків пам’яток, які мають велике історичне значення, серед яких низка садиб і будинків на Андріївському узвозі, садиба Михельсона на вулиці Пушкінській, дерев’яний 200-річний будинок на вулиці Боричів тік.

"Це величезна проблема. Палять будинки культурної спадщини у центрі Києва і у інших історичних містах. Цей закон повинен покласти край цьому вандалізму. Тому я дуже вдячний і Асоціації міст України і всім іншим місцевим органам самоврядування, які підтримали цей закон. Закон також передбачає зміну санкцій щодо порушення законодавства про охорону культурної спадщини, у тому числі підвищення розмиру штрафів", - наголосив Микола Княжицький.

Проектом також передбачається:

- встановити основні принципи процедури примусового викупу об'єктів культурної спадщини, якщо власники своїми діями або бездіяльністю сприяють їх знищення;

- розширити юридичну відповідальність за порушення законодавства про охорону культурної спадщини, в тому числі підвищити санкції;

- поточнити статтю 298 Кримінального кодексу України, встановивши відповідальність за доведення об'єкта культурної спадщини в його пошкодження або знищення.

Нагадаємо, 2018 рік у Європейському Союзі оголошено Роком культурної спадщини. Україна не залишилася осторонь від процесів – 18 жовтня 2017 року Кабінет Міністрів підтримав проект Указу Президенту України про оголошення 2018 року Роком охорони культурної спадщини. 

  • Законопроект № 1553 було ухвалено у першому читанні ще 29 березня 2016 року. Княжицький тоді зауважив, що документ є надзвичайно важливим у питанні збереження пам'яток культурної спадщини, внесених до переліку ЮНЕСКО.

новини партнерів

18 листопада, 2018 неділя

18 листопада, 2018 неділя

17 листопада, 2018 субота

16 листопада, 2018 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати