Археологи знайшли залишки невідомого виду тварин, яким півмільярда років
В китайській провінції Юньнань знайшли скам'янілості тварин, що жили близько півмільярда років тому
Як йдеться в дослідженні, опублікованому в журналі The Royal Society, ці істоти називаються канцеллоідами. Вони були 50 сантиметрів завбільшки і мали рідкі шипи вздовж трубчастого тіла.
Канцеллоіди - сімейство вимерлих тварин, що існували в кембрійський період (540 мільйонів років тому). У біологів немає однозначної думки, в якій частині еволюційного дерева розташувати цих істот. Вчені з Лестерського і Оксфордського університетів, а також Університету провінції Юньнань виявили останки, які розкривають нові деталі походження сімейства.
Скам'янілості, знайдені в провінції Юньнань, віднесли до нового виду Allonnia nuda. Вони дають уявлення про те, як виглядали древні тварини. У довжину ці істоти досягали п'ятдесяти сантиметрів і володіли рідкими крихітними шипами, що розрослися уздовж трубчастого тіла.
На думку дослідників, представники цього виду демонструють закономірності розвитку, які пов'язують їх з сучасним типом водних багатоклітинних тварин - губками.
"Останки канцеллоідов описали ще сто років тому, але ніхто не знав, в яку частину дерева еволюції їх помістити. Ми стверджуємо, що механізм росту пов'язує їх з губками. Не можна сказати, що "справа закрита", але ми сподіваємося, що результати нашої роботи надихнуть на нові дослідження, присвячені стародавнім тваринам ", - пояснив доктор Лестерського університету Том Харві (Tom Harvey).
Нагадаємо, палеонтологи знайшли в гирлі річки Янцзи незвичайні скам'янілості, яким понад 550 мільйонів років. Вони зберегли в собі найдавніші сліди щупалець, ніжок та інших парних кінцівок перших багатоклітинних тварин Землі.
Сьогодні вчені вважають, що життя могло з'явитися на Землі вже три мільярди років тому, проте перші 2,5 мільярда років свого існування воно існувало виключно в одноклітинній формі. Перші багатоклітинні істоти імовірно з'явилися лише 600-650 мільйонів років тому, під час едиакарського періоду, і про їхнє життя, завдяки майже повній відсутності їх останків, ми майже нічого не знаємо.
Там же вчені знайшли найдавніші сліди, залишені білатеральними (двобічно-симетричними) тваринами близько 550 мільйонів років тому - і це найдавніші сліди перших тварин на Землі.
- Французькі і бельгійські вчені виявили новий вид динозаврів, в яких були масивні щелепи, схожі на ножиці.
- Вчені виявили в колекції музею в німецькому Ганновері найбільшу серед відомих на даний момент викопну морську рептилію
- У Чилі дослідили рештки "динозавра-Франкенштейна", який складається з частин тіла непов'язаних між собою видів.
- Науковці Оксфордського університету (Велика Британія) виявили у бурштині 2 кліщів, яким приблизно 100 млн років.
- Палеонтологи вивчають кістки стародавньої пернатої істоти, яка може бути досі невідомим видом хижих водоплавних динозаврів.
- Актуальне
- Важливе