//
live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Від сьогодні в Росії за "законом Ярової" посилилася система тотального стеження за громадянами

З 1 липня в Росії вступила в силу найобговорюваніша частина закону депутата російської Держаної Думи Ірини Ярової - оператори зв'язку та сервіси повинні зберігати дані та надавати їх спецслужбам за запитом

Про це пише tjournal. "Закон Ярової" зачіпає всіх організаторів зберігання інформації у Росії. Сервіс за законом повинен повідомити владу РФ про те, що він таким є, але є ще й примусовий порядок включення до реєстру: спеціальне відомство Роскомнагляд під загрозою блокування і на підставі запиту силовиків просить надіслати інформацію протягом п'яти днів. Під організаторами зберігання інформації маються на увазі соцмережі (наприклад, "ВКонтакте" і "Однокласники") і месенджери. Під визначення також потрапляють будь-які сервіси, які використовуються для листування (наприклад "пошта Яндекса", Яндекс. Диск, Mail.Ru Агент, Облако@Mail.Ru).

Одначе Роскомнадзор включає компанії в реєстр організаторів зберігання інформації вибірково. У ньому немає Viber і WhatsApp, хоча є Telegram (через претензії силовиків). У список також внесли Snapchat, "Хабрахабр", Liveinternet і Badoo, але немає Twitter, Instagram і сервісів Google. 1 липня набувають чинності "мінімальні", але все одно безпрецедентні вимоги. З цієї дати оператори стільникового та інших видів зв'язку повинні півроку зберігати записи дзвінків, електронні повідомлення і SMS-повідомлення. Якщо ФСБ надішле запит, компанії повинні передати дані. Це стосується користувачів: які зареєструвалися або авторизувалися через IP-адресу на території Росії; які вказали при реєстрації в сервісі російський паспорт або інший російський документ, що засвідчує особу; чиї географічні дані вказують на знаходження в Росії; які вказали в сервісі телефонний номер, виданий російським оператором; про місцезнаходження яких організатор зберігання інформації знає від держорганів, "що здійснюють оперативно-розшукову діяльність".

З 1 жовтня російські провайдери повинні будуть зберігати призначений для користувача інтернет-трафік приблизно за 30 діб і за запитом надавати дані спецслужбам. У датах-центрах відведуть певний простір, розрахований з обсягу трафіку користувача за 30 днів до початку роботи сховища. Якщо трафік зросте, то старі дані стануть доступні вже не протягом 30 днів, а на менший термін.

У найближчі 5 років оператори зобов'язані щорічно нарощувати ємності для зберігання на 15%. Спочатку вимоги про зберігання інтернет-трафіку повинні були вступити в силу не 1 жовтня, а 1 липня. Однак оператори поскаржилися на неминучі витрати і неможливість дотримуватися відразу всіх нових правил, - російський уряд переніс дату. Також по "закону Ярової" хотіли зобов'язати операторів зберігати дані 3 роки, але пізніше терміни скоротили через критику в галузі.

Майбутнє підвищення цін на зв'язок і інтернет - це прямий наслідок "закону Ярової", оскільки компанії компенсують свої витрати. Закон Ярової (також пакет Ярової або пакет Ярової-Озерова) — російські законопроекти, прийняті в липні 2016 року і декларовані їх авторами як такі, що мають антитерористичну спрямованість. У ЗМІ та громадських дискусіях закони стали називати ім'ям одного з його авторів — Ірини Ярової. Закони фактично обмежили права людини в Росії. 

новини партнерів

‡агрузка...

21 березня, 2019 четвер

21 березня, 2019 четвер

20 березня, 2019 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати