live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Міненерговугілля хоче відновити роботу з "Росатомом" над будівництвом заводу ядерного палива

Міністерство енергетики та вугільної промисловості України вважає за необхідне відновити спільне з російським "ТВЕЛ" будівництво заводу з виробництва ядерного палива в Україні

Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна" з посиланням на лист за підписом міністра Ігоря Насалика на адресу першого заступника гендиректора "Росатому" Кирила Комарова.

"З огляду на високий рівень кооперації в сфері атомної енергетики, перспективи для нарощування співпраці, а також на необхідність відновлення низки спільних проектів, зокрема, проекту зі створення в Україні виробництва ТВЕЛ, пропонуємо провести зустріч в Брюсселі з 9 до 12 липня", - зазначається в документі.

Як повідомлялося, до анексії Росією Криму Україна планувала будівництво в Кіровоградській області заводу з фабрикації ядерного палива на основі технології російської паливної компанії "ТВЕЛ". Було створено ПрАТ "Завод з виробництва ЯП", в якому українському держконцерну "Ядерне паливо" належить 50% плюс 1 акція в підприємстві, "ТВЕЛ" - 50% мінус 1 акція.

Передбачалося, що завод уже в 2015 році мав розпочати виробництво ТВЕЛів і ТВЗ, а також цирконієвих комплектувальних і комплектувальних з іржотривкової сталі, в 2020 році - до виготовлення паливних порошків і таблеток. Загальну вартість будівництва заводу було оцінено в $450 млн.

У лютому 2016 року Держінспекція ядерного регулювання України (ДІЯРУ) не задовольнила заяву ПрАТ "Завод із виробництва ЯП" на отримання ліцензії для проведення робіт зі спорудження паливного заводу. Водночас у річному звіт "ТВЕЛ" було заявлено, що компанія готова повернутися до реалізації проекту в Україні на колишніх умовах.

новини партнерів

19 листопада, 2018 понеділок

18 листопада, 2018 неділя

19 листопада, 2018 понеділок

18 листопада, 2018 неділя

17 листопада, 2018 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати