Вчені розробили імплантат, що дає змогу "чути" світло
Група німецьких дослідників опублікувала статтю про новий тип кохлеарного імплантату, який використовує світло для симуляції звуку
Стаття опублікована в журналі Science Translational Medicine, коротко про дослідження пише видання Futurism.
Для дослідження науковці натренували монгольських піщанок, щоб ті стрибали через перешкоди, почувши сигнал тривоги.
Потім дослідники ввели ген прямо у внутрішнє вухо піщанок, за допомогою вірусу. Цей генетичний апгрейд дозволив активувати нейрони. Після чого вони імплантували оптоволокно, яке могло вмикатися і давати світло прямо всередині вуха.
Коли вчені вмикали волокна, і ті починали випускати синє світло, гризуни стрибали через перешкоди так, немов почули сигнал тривоги. Коли дослідники позбавили деяких тварин слуху і знову включили волокна, то піщанки і раніше стрибали - так, немов "чули" світло, хоча чути звук вже не могли фізично.
Попередні дослідження подібного роду проводилися на мишах і щурах, але у піщанок органи слуху сильніше нагадують людські, і ці тварини можуть чути той же діапазон звуків, що і люди.
Хоча поки це лише експериментальна перевірка концепції, але вона може відкрити нову еру в області слухових імплантатів, які зможуть дозволити глухим людям чути мову іншої людини навіть в переповненому і галасливому приміщенні, так як світло простіше обмежити, ніж електричний струм, до того ж він м'якше впливає на внутрішнє вухо, дозволяючи уловлювати навіть аналог тихих звуків.
- Раніше дослідник з Лондонського університету пояснив, чому деякі люди можуть чути звуки там, де їх насправді немає, і людина сприймає лише зорову інформацію.
- Вчені виявили, що роль спадковості в ранньому розвитку інтелекту часто перебільшують, а на формування IQ значно більше впливають середовище й освіта на початку життя
- Канадські вчені опублікували дослідження, в якому дали докладні інструкції для створення нового вірусу віспи. Наукове співтовариство вважає, що це ставить світ під загрозу
- Генетики з лабораторії Каліфорнійського університету в Девісі за допомогою технології генного редагування CRISPR намагаються змусити бика давати тільки чоловіче потомство.
- Актуальне
- Важливе