//
live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Вчені розробили імплантат, що дає змогу "чути" світло

Група німецьких дослідників опублікувала статтю про новий тип кохлеарного імплантату, який використовує світло для симуляції звуку

Стаття опублікована в журналі Science Translational Medicine, коротко про дослідження пише видання Futurism.

Для дослідження науковці натренували монгольських піщанок, щоб ті стрибали через перешкоди, почувши сигнал тривоги.

Потім дослідники ввели ген прямо у  внутрішнє вухо піщанок, за допомогою вірусу. Цей генетичний апгрейд дозволив активувати нейрони. Після чого вони імплантували оптоволокно, яке могло вмикатися і давати світло прямо всередині вуха.

Коли вчені вмикали волокна, і ті починали випускати синє світло, гризуни стрибали через перешкоди так, немов почули сигнал тривоги. Коли дослідники позбавили деяких тварин слуху і знову включили волокна, то піщанки і раніше стрибали - так, немов "чули" світло, хоча чути звук вже не могли фізично.

Попередні дослідження подібного роду проводилися на мишах і щурах, але у піщанок органи слуху сильніше нагадують людські, і ці тварини можуть чути той же діапазон звуків, що і люди.

Хоча поки це лише експериментальна перевірка концепції, але вона може відкрити нову еру в області слухових імплантатів, які зможуть дозволити глухим людям чути мову іншої людини навіть в переповненому і галасливому приміщенні, так як світло простіше обмежити, ніж електричний струм, до того ж він м'якше впливає на внутрішнє вухо, дозволяючи уловлювати навіть аналог тихих звуків.

новини партнерів

‡агрузка...

24 квітня, 2019 середа

24 квітня, 2019 середа

23 квітня, 2019 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати