//
live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Вчені виділили останні 4000 років в окрему епоху існування Землі. Чому

Вчені з Міжнародної комісії з стратиграфії (ICS) розділили геологічну історію Землі на три нових періоди - Мегхалаій (Meghalayan), Нортгріппій (Northgrippian) і Гренландій (Greenlandian)

Про це пише BBC.

Так, останні 4200 років офіційно класифікували як окремий геологічний період в історії нашої планети. 

Досі дослідники, які опікуються геологічними і геохронологічними питаннями розвитку планети, вважали, що людство живе в епоху Голоцену (з 9610 до н.е. по теперішній час). У рамки цього періоду вписувалися всі зміни, що відбуваються з кліматом і будовою Землі.

Вчені з ICS запропонували розділити Голоцен на три нові епохи, кожна з яких фіксує певні кліматичні зміни. Мегхалаій, або пізній Голоцен, почався 4,2 тис. років тому і тривав до 50-х років минулого століття. Цей період почався з посухи, пов'язаної зі зміною рівня світового океану - наслідки цього явища відчули на собі жителі Давнього Єгипту, Греції, Месопотамії і Китаю.

Нортгріппій - середня фаза Голоцену, - почалася за 8,3 тис. років до Мегхалайя. У цю епоху температура на поверхні Землі різко впала через танення льодовиків і збільшення обсягів прісної води. Третя стадія, Гренландія, відноситься до кінця Льодовикового періоду.

У повідомленні ICS відзначається, що виділення нових періодів в геологічній історії Землі стане найважливішою зміною в цій області в проміжку останніх 10 тис. років.

Однак потрібно зазначити, що в науковому співтоваристві є деякі розбіжності з приводу нововведення. Деякі дослідники вважають, що ідея Мегхалайського періоду, вперше запропонована в одній з наукових робіт сім років тому, не отримала достатнього обговорення.

 

 

новини партнерів

‡агрузка...

21 квітня, 2019 неділя

20 квітня, 2019 субота

21 квітня, 2019 неділя

20 квітня, 2019 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати