live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Вчені виділили останні 4000 років в окрему епоху існування Землі. Чому

Вчені з Міжнародної комісії з стратиграфії (ICS) розділили геологічну історію Землі на три нових періоди - Мегхалаій (Meghalayan), Нортгріппій (Northgrippian) і Гренландій (Greenlandian)

Про це пише BBC.

Так, останні 4200 років офіційно класифікували як окремий геологічний період в історії нашої планети. 

Досі дослідники, які опікуються геологічними і геохронологічними питаннями розвитку планети, вважали, що людство живе в епоху Голоцену (з 9610 до н.е. по теперішній час). У рамки цього періоду вписувалися всі зміни, що відбуваються з кліматом і будовою Землі.

Вчені з ICS запропонували розділити Голоцен на три нові епохи, кожна з яких фіксує певні кліматичні зміни. Мегхалаій, або пізній Голоцен, почався 4,2 тис. років тому і тривав до 50-х років минулого століття. Цей період почався з посухи, пов'язаної зі зміною рівня світового океану - наслідки цього явища відчули на собі жителі Давнього Єгипту, Греції, Месопотамії і Китаю.

Нортгріппій - середня фаза Голоцену, - почалася за 8,3 тис. років до Мегхалайя. У цю епоху температура на поверхні Землі різко впала через танення льодовиків і збільшення обсягів прісної води. Третя стадія, Гренландія, відноситься до кінця Льодовикового періоду.

У повідомленні ICS відзначається, що виділення нових періодів в геологічній історії Землі стане найважливішою зміною в цій області в проміжку останніх 10 тис. років.

Однак потрібно зазначити, що в науковому співтоваристві є деякі розбіжності з приводу нововведення. Деякі дослідники вважають, що ідея Мегхалайського періоду, вперше запропонована в одній з наукових робіт сім років тому, не отримала достатнього обговорення.

 

 

новини партнерів

12 грудня, 2018 середа

12 грудня, 2018 середа

11 грудня, 2018 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати