//
live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Абітурієнтам із Криму й Донбасу продовжено терміни вступу до кінця вересня

Для абітурієнтів з окупованого Криму і Донбасу до 28 вересня продовжили вступні іспити і зарахування до українських ВНЗ, вони можуть вступати на бюджет чи контракт без ЗНО, українського паспорта й атестата до кінця вересня

Про це повідомила прес-служба МОН.

"Вступники, які претендують на бюджетні місця для вступу на бакалавра, мають по 20 липень особисто подати документи в Освітні центри "Крим-Україна" або "Донбас-Україна". Зате прийом документів на молодшого спеціаліста на базі 11 класів триватиме до 1 серпня. Далі можна поступити на контракт - вступні іспити і зарахування таких вступників триватиме до кінця вересня. Загалом центри працюватимуть до 28 вересня ", - заявила в.о. директора департаменту вищої освіти МОН Світлана Кретович під час прес-конференції про хід вступної кампанії, яку провели в Сіверодонецьку Луганської області.

Якщо вступники з окупованих територій не встигнуть подати документи для вступу на бюджет, вони можуть надійти на контракт і відразу після зарахування написати заяву про переведення на бюджет. У минулому році більшість вступників з Криму і Донбасу скористалися цією процедурою і були переведені на місця держзамовлення.

Вступники з Криму і Донбасу, які вчасно звернулися в Освітні центри, повинні пройти державну підсумкову атестацію з 2 предметів - української мови й історії України. На базі центрів вони також складають вступне випробування з профільного предмету чи творчий конкурс. Прізвище кожного вступника з окупованих територій обов'язково зашифроване.

"За два тижні липня на гарячу лінію, яка під час вступної кампанії працює спільно з МОН, вже надійшло понад 3 тис. звернень. З них - понад 200 з непідконтрольних територій, території вздовж "лінії розмежування", 66 - з окупованого Криму. Наприклад , тільки за 13 липня нам надійшло 387 дзвінків. Найчастіше звертаються щодо нюансів процедури переведення, списку необхідних документів, неотримання дозволу на перетин "лінії розмежування". Загалом багато дзвінків пов'язано з незнанням випускниками шкіл правил вступу: про розподіл пріоритетності заяв, реєстрацією електронного кабінету, неотримання ID-карти і т.д. ", - розповіла виконавчий директор Фонду "Відкрита політика" Ірина Жданова.

 

 

новини партнерів

‡агрузка...

22 серпня, 2019 четвер

22 серпня, 2019 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати