live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

У "Нафтогазі" розповіли, як тиснутимуть на Росію для продовження транзиту і наскільки це важливо Україні

Прибуток від транзиту газу з Росії до Європи територією України складає близько 3% українського ВВП, тому його необхідно зберегти після закінчення чинного контракту з російським "Газпромом"

Про це в ефірі Еспресо.TV розповів директор з розвитку бізнесу НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко.

"Контракт у нас закінчується 31 грудня 2019 року, тобто проблема с транзитом є, але починаючи з 1 січня 2020 року. Це важливо, оскільки кожен рік ми заробляємо від транзиту приблизно $3 млрд. Це 3% ВВП. Якщо не буде транзиту, цих грошей не буде і замість навіть кволого економічного зростання, яке є в Україні, буде економічний спад. Наслідки для України будуть дуже серйозні, тому ми маємо зробити все, що від нас залежить, щоб цю проблему якимось чином вирішити", - пояснив Вітренко.

За словами чиновника, Україна може вирішувати цю проблему у два способи.

"Перший шлях - це зберегти транзит, щоб компанії бронювали потужність української ГТС для транзиту газу с території РФ у Європу. Цими компаніями можуть бути як сам "Газпром", так і інші російські компанії, компанії з Середньої Азії, які експортують у Європу туркменський, узбекський, казахський газ, або європейські компанії, які купують цей газ на кордоні України і Росії, а потім бронюють потужності. Над цим працюємо за всіма цими напрямками. Переговори були з "Газпромом", але також ми проводимо перемовини або принаймні консультації з іншими потенційними споживачами транспортних послуг", - сказав Вітренко.

Другий способ - тиснути на Росію в міжнародному суді.

"Інший шлях - це шлях міжнародного арбітражу. Нещодавно ми звернулися в міжнародний арбітраж із новим позовом до "Газпрому" щодо перегляду транзитного тарифу. В цьому позові на $11,6 млрд ми кажемо, що якщо "Газпром" буде продовжувати блокувати використання української ГТС іншими компаніями для транзиту, при цьому не буде сам бронювати потужності, то відповідні витрати через прискорену амортизацію, знецінення основних засобів мають увійти в розрахунок нового транзитного тарифу, який буде застосований у 2018-2019 році, поки є поточний контракт, за яким у нас є право переглядати транзит. Таким чином, це певний економічний стимул для "Газпрому" перестати блокувати можливості використання української ГТС для інших компаній з одного боку, з іншого боку - самим бронювати потужності української ГТС", - підсумував директор з розвитку бізнесу НАК "Нафтогаз України".

новини партнерів

19 вересня, 2020 субота

19 вересня, 2020 субота

18 вересня, 2020 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати