//
live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Не стало письменника і дисидента Володимира Войновича

Письменник Володимир Войнович помер у ніч на суботу на 86-му році життя, повідомляють в соціальних мережах його колеги і знайомі

"Помер Володимир Войнович. Я ненадовго прибирав цей пост, але на жаль, це не помилка ...", - повідомив в Facebook російський письменник Володимир Шендерович.

Про смерть В.Войновича також повідомив журналіст Віктор Давидов.

В.Войнович народився в Сталінабаді (зараз - Душанбе) в 1932 році. Після Великої Вітчизняної війни жив у Запоріжжі, де закінчив ремісниче училище, працював на алюмінієвому заводі. У 1956 році приїхав до Москви, вступав до Літінституту, навчався на історичному факультеті Педагогічного інституту імені Крупської. Працював редактором на радіо. Став відомим після написаної на його вірші пісні "14 хвилин до старту", присвяченої радянським космонавтам. Друкувався в "Новому світі" та інших журналах.

У 60-ті роки В. Войнович написав роман "Життя і незвичайні пригоди солдата Івана Чонкіна", який поширювався у самвидаві, а потім опублікований на Заході.

В.Войнович був активним учасником правозахисного руху, в 1980 році був висланий з СРСР, а потім позбавлений радянського громадянства. Жив в ФРН і США.

З кінця 1980-х років твори В.Войновича знову стали друкуватися в радянських журналах. У 1990 році В. Войновичу повернули радянське громадянство, після чого він повернувся в Росію.

У 2000 році В. Войнович отримав Державну премію РФ за роман "Монументальна пропаганда".

Войнович в гостях у Миколи Княжицького. 2014 рік

 

новини партнерів

‡агрузка...

21 квітня, 2019 неділя

21 квітня, 2019 неділя

Відео

Введіть слово, щоб почати