live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

"Американські гірки" і пластикова зброя. В США не знають, чи безпечно друкувати пістолети на 3D-принтерах

В США ніяк не можуть визначитись, чи легалізувати креслення для друку зброї на 3D-принтерах. Спочатку накладається заборона, згодом - видається дозвіл, тепер же роботу порталу із кресленнями знову призупинено

Як пише TechCrunch, чиновники вважають, що легалізація цих даних призведе до хвилі насильства в країні, оскільки зброя виявиться в руках злочинців і психічно хворих людей. Тому представники 21 штату звернулися до федеральної влади США з вимогою відкликати дозвіл на публікацію креслень для 3D-друку зброї. Поки що роботу порталу зі схемами призупинили

За даними The New York Times, наразі федеральний суддя Роберт Ласнік ухвалив постанову про припинення роботи інтернет-бібліотеки креслень 3D-друкованої зброї DEFCAD. 

Наступне слухання у справі призначено на 10 серпня. Окреме слухання у цій справі відбудеться в штаті Нью-Джерсі в вересні поточного року.

Колективний позов проти уряду США очолив прокурор штату Вашингтон Боб Фергюсон - команда чиновника спробує скасувати рішення Мін'юсту, який узаконив публікацію даних.

"Люди отримають можливість створювати зброю, яке не підлягає реєстрації, а виявити її за допомогою металодетектора неможливо. Креслення будуть доступні всім незалежно від віку, стану психічного здоров'я і кримінального минулого. Якщо адміністрація Трампа не готова забезпечити нашу безпеку, ми зробимо це самі", - каже Фергюсон.

Проте наразі існує побоювання: якщо прокурорам все ж вдасться встановити остаточну заборону на публікацію креслень для 3D-друку зброї, це призведе до ефекту Стрейзанд, відзначає Tech Crunch. Суть ефекту полягає в тому, що спроба вилучити певну інформацію з публічного доступу призводить лише до її більш широкого поширення в інтернеті.

До цього Мін'юст США скасував обмеження на публікацію креслень для 3D-друку зброї в кінці липня - нові правила мали діяти з 1 серпня. Рішення було прийнято за підсумками суду з конструктором-любителем Коді Вілсоном, який в 2013 році виклав на своєму сайті макети для самостійного виготовлення зброї.

Як все починалося

У 2013 році Вілсон виклав в мережу креслення свого першого надрукованого пістолета The Liberator - однозарядну пластикову зброю 38-го калібру. У пояснювальному тексті він розповів, що друк такого зброї обійшлася йому в $ 10, а вистрілити з нього можна було один раз. Пізніше він зміг удосконалити цю зброю. 

Коли число завантажень цього креслення перевалило за 100 тис., Вілсон отримав вимогу від Державного департаменту США з забороною на публікування подібних документів, пояснивши це тим, що пластикову бойову зброю можна непомітно проносити через рамки металодетектора. Дані про пістолет видалили із загального доступу, а Вілсон подав позов до суду, який врешті виграв - заборону зняли а самому Вілсону видали ліцензію.

Чоловік планував повноцінно запустити веб-сайт defcad.com, де кожен користувач зможе замовити зброю на свій смак, а пізніше надрукувати її на своєму принтері.

Якщо дозвіл поновлять, в архіві креслень з'являться не лише креслення зброї, які розробив Вілсон і його компанія Defense Distributed, але і докладні інструкції по створенню аналогічних пристроїв від інших ентузіастів. Надалі будь-яка людина зможе зайти на сайт, завантажити креслення і надрукувати його на 3D-принтері. У разі,  якщо місцеві закони не забороняють цього.

"Напевно країни, де вільне носіння вогнепальної зброї заборонено, будуть блокувати сайт, - зазначає видання -але, як показує досвід інших країн, обійти будь-яке блокування можна лише в кілька кліків". Проте наразі законодавчий дозвіл чи заборона на зброю такого типу лишається під питанням.

новини партнерів

15 грудня, 2019 неділя

15 грудня, 2019 неділя

14 грудня, 2019 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати