live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Активісти пригрозили не пустити археологів на розкопки під Поштовою площею

Громадські активісти загрозами і силою спробували зірвати прес-конференцію археологів, присвячену відновленню розкопок під Поштовою площею

Інцидент стався у вівторок, 14 серпня в актовому залі Інституту археології Національної академії наук України.

Археологи впродовж півтора годин говорили про плани робіт на площі, а також обговорювали, чи треба запрошувати міжнародних експертів, проводити музеєфікацію і створювати музей безпосередньо на місці розкопок.

На заході також були присутніми близько двох десятків чоловік в чорних футболках з написами: "Врятуємо Поштову площу". Ці люди поводилися агресивно, постійно перебивали спікерів, на даючи тим висловити експертну точку зору. Вони вимагали від інституту розірвати договір на проведення розкопок з компанією-забудовником, тим самим поставивши під загрозу долю знайдених артефактів.

Нагадаємо, що Інститут археології України опублікував відкритий лист по ситуації на Поштовій площі, де підтримав позицію Київської адміністрації з основних питань: в Україні немає технологій для проведеннямузеєфікації знайдених артефактів, до розкопок треба притягнути міжнародних експертів, на площі має бути музей.

Все по темі

новини партнерів

18 січня, 2019 п'ятниця

18 січня, 2019 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати