Не плутайте внутрішню політику США з міжнародною: Волкер застеріг Україну від політизації справи Манафорта
Спеціальний представник Державного департаменту США у справах України Курт Волкер заявив, що справа відомого американського політтехнолога Пола Манафорта занадто політизується в Україні, що викликає занепокоєння
Про це він сказав в інтерв'ю українській службі "Голосу Америки".
"Це питання використовується в політичних дискусіях в Україні, критикують окремих осіб, а не йдеться про стан верховенства права зараз і на той час", - зазначив Волкер.
Відповідаючи на питання про те, чи варто Україні побоюватись розгнівати президента Дональда Трампа розслідуванням діяльності Манафорта в Україні, спецпредставник наголосив на важливості верховенства права і закликав розрізняти внутрішню та міжнародну політику США.
За його словами, у США існує внутрішньополітичне питання про політичну роль Манафорта.
"Йому було винесено вирок з банківського шахрайства та ухиляння (від оподаткування – ред). Це економічні злочини вчинені ним задовго до того, як він почав відігравати роль в політичній кампанії Дональда Трампа", - сказав Волкер.
"Увага ЗМІ до цього прикута тому що після цього він очолив передвиборчу кампанію Трампа. Це питання стало зручною нагодою для дискусій в США", - додав він.
При цьому, на його думку, справа Манафорта стала проявом верховенства права в США
"Верховенство права є важливим в цій країні, і ми бачили нормальний процес розслідування його дій перед тим, які він приєднався до кампанії Трампа, було виявлено сфери, де він порушував закон. Було проведено суд, його визнали винним з деяких цих звинувачень і це нормально", - наголосив Волкер.
Він закликав Україну так само надавати пріоритетного значення верховенству права.
Раніше генпрокурор Юрій Луценко заявив, що в Україні відкрили кримінальне провадження відносно можливих зловживань колишніх держслужбовців часів екс-президента Віктора Януковича, які можуть бути причетні до "справи Манафорта".
- Як повідомлялося, спецпрокурор США Роберт Мюллер оприлюднив список із понад 500 речових доказів, які обвинувачення може використати проти Пола Манафорта у суді.
- Манафорт зажадав вилучити зі справи його фотографії з Віктором Януковичем, зроблені, під час візиту в Україну.
- Слідча група Мюллера представила понад 300 документів, які розкривають деталі співпраці Манафорта з Партією регіонів та Опозиційним блоком.
- Мюллер заявив, що Манафорт отримав за роботу політичного консультанта в Україні понад $60 млн.
- У американському суді продемонстрували лист Манафорта до колишнього голови адміністрації екс-президента України Віктора Януковича Сергія Льовочкіна.
- Присяжні визнали провину Манафорта у 8 епізодах.
- Актуальне
- Важливе